Wrzesień - SP nr 86 w Gdańsku

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2014/2015

Dzień Chłopaka w kl. IF to czas zabaw, śmiechu, wybór supermana i dźentelmena...

W dniu 30 września 2014 r. grupa "O"A obchodziła w szkole Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, zaśpiewały sto lat z okazji ich święta i wręczyły portrety swoich kolegów, które same wykonały. Dzień upłynął dzieciom na tańcach i zabawach. Chłopcy tego dnia spisali się na medal i otrzymali medale "Super Chłopaka". Na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek. Zdjęcia wykonane podczas klasowej uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil.

W dniu 29 września klasy piąte zwiedzały Toruń. Największe atrakcje tej wycieczki to pieczenie słynnych ciasteczek w Muzeum Piernika oraz poznanie strasznych i śmiesznych opowieści w Domu Legend Toruńskich. Wszystkim polecamy wizytę w starym grodzie nad Wisłą, gdzie gotyk jest na dotyk i miło się  spędza czas.

27.09.2014 Światowy Dzień Turystyki. Tego dnia szkolne Koło Turystyczno-Przyrodnicze, przy współpracy z gdańskim oddziałem PTTK, zorganizowało wycieczkę. 20 uczniów, którzy wzięli udział w wycieczce, przemierzyło szlak niebieski z Gdańska Oliwy do Matemblewa. W sumie trasa liczyła około 10 km. Po drodze odwiedzaliśmy takie ciekawe przyrodniczo miejsca jak Dolina Wężów czy Rezerwat Przyrody "Wąwóz Huzarów" (w rezerwacie tym ochroną objęto paproć o ciekawej nazwie "podrzeń żebrowiec"). W wilgotnym gruncie mogliśmy obserwować tropy zwierzyny płowej.
Przy okazji obchodzonego święta uczniowie zapoznali sie z krótką historią turystyki w Polsce, sposobie znakowania szlaków turystycznych, a także zasadach zdobywania odznak turystyki kwalifikowanej. Pierwsze punkty do Odznaki Turystyki Pieszej zostały potwierdzone.

Zapraszam na kolejne wędrówki.
Anna Jarocka - nauczycielka przyrody i geografii

25.09.2014 zerówki przy ul. Dullina obchodziły Dzień Przedszkolaka. A oto skrót naszej zabawy.

25 września klasa Ib uczetniczyła w zajęciach zorganizowanych w Bibliotece Miejskiej w Manhatanie we Wrzeszczu. Była to nasza pierwsza podróż komunikacją miejską. Dzieci zapoznano z bajką „Szewczyk Dratewka”, były zabawy językowe, krzyżówka a także zajęcia plastyczno – techniczne.

Dnia 24.09.2014 w SP 86 odbyły się w Mistrzostwa Szkoły klas V, VI w tag rugby. W turnieju brało udział ponad 50 uczniów. W trakcie gry wykazali oni się dużą sprawnością fizyczną i przestrzeganiem zasad fair-play. Oczywiście najważniejszym aspektem zawodów była dobra zabawa w swojej grupie rówieśniczej, propagowanie rugby tag i zdrowego stylu życia. Po zaciętej walce 3 m-ce wywalczyła klasa VIa, drugie miejsce należało do kl. VIb, a mistrzem szkoły została w tym roku klasa VIc. Najlepsi uczniowie zawodów będą reprezentować naszą szkołę w rozgrywkach rygby tag na stadionie GOKF już 7 października 2014 r. Turniej został zorganizowany we współpracy z PFS i Lechia Rugby Gdańsk.
Gratulujemy i zapraszamy na treningi
.

Zajęcia dzieci z grupy "0"A:

• Pokaz tanca szkoły "Gabi"

• Spotkanie z Policjantem i lekcja o bezpieczenstwie drogowym
  • Wycieczka do miasteczka zabaw "EduFun"
  • Witaj Plastusiu! Plastelinowe ludziki wykonane przez dzieci
  • Obchody Dnia Przedszkolaka

W poniedziałek -  22 września klasa I A  z wychowawczynią I. Witkowską uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym pt. "Witaj szkoło". Gospodarzami spotkania byli uczniowie klasy I F wraz ze swoją wychowawczynią – panią I. Jurkiewicz. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję wzajemnie się poznać oraz wspólnie bawić.

Dnia 15 września 2014 roku w klasie I H odbyła się prezentacja projektu pt. ,,Wakacyjne wspomnienia". Czy dobrze bawili się na wakacjach? Tak! - świadczą o tym ciekawe opowieści, zdjęcia, albumy i wakacyjne skarby.

We czwartek-11.09., klasa IF gościła u siebie w klasie Policjanta. Była to wspaniała lekcja o bezpieczeństwie na drodze i w życiu codziennym.Uczniowie mogli sprawdzić na własnej skórze, co ochrania Policjanta w czasie jego służby:-)

Wycieczka autokarowa kl 0k i 0j do miasteczka edukacyjnego Edufun w Gdańsku Wrzeszczu, która odbyła się 11.09.2014r.

Dnia 09.09.2014 r. w Szkole na ul. Dulin'a odbyło się spotkanie dzieci grup 0j i 0k z panem Policjantem. Dzieci miały możliwość zapoznania się bliżej z pracą Policji i zadawania ciekawych pytań. Jednocześnie miały okazję zobaczyć sprzęt jakim posługuje się policja i przymierzyć umundurowanie wykorzystywane przez policjantów w niebezpiecznych sytuacjach. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i miłym pożegnaniem gościa!!!
Donata Prucheńska wych. 0J

„Trzy medale uczniów ze szkoły SP 86 w Gdańsku”. Dnia 14.09.2014 roku uczniowie z naszej szkoły zdobyli 3 medale w kolejnej edycji biegów „Dzielnice Biegają”. Bieg był rozgrywany na dystansie 1250 metrów w dzielnicy Gdańsk-Strzyża, w kategorii dzieci młodsze.

1 miejsce – Alicja Jarocka – IV d
2 miejsce – Natalia Misiewicz – IV a
1 miejsce – Kamil Niedźwiedzki – IV d

Alicja i Kamil są liderami cyklu Grand Prix „Dzielnice Biegają” po 5 rozegranych biegach. Do zakończenia cyklu zostały jeszcze 3 biegi. Kolejna edycja odbędzie się w Parku Oruńskim dnia 20.09.2014 r.     Nauczyciel WF: Michał Jarocki, trener LA

08.09.2014 r. klasa IF z kl.ID uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z dziedziny chemii i fizyki w Miasteczku Plenerowym EduFun. Poprzez doświadczenia i zabawę dzieci zgłębiły tajniki tych ścisłych nauk a przy okazji wzmocniły więzi koleżeńskie. Wycieczka ta byla więc integracyjno-edukacyjna.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 (już ne w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 4, a w Szkole Podstawowej nr 86). Tegoroczne wakacje były wyjątkowo piękne i słoneczne, ale my z niecierpliwością czekaliśmy na dzień 1 września, aby z radością powitać 1196 uczniów w murach Szkoły Podstawowej nr 86 w Gdańsku Łostowicach.