Styczeń - SP nr 86 w Gdańsku

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2016/2017

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na radosny, bezpieczny czynny wypoczynek i rozrywkę. W czasie ferii w naszej szkole nie można było się nudzić. Dzieci mogły rozwijać swoje talenty plastyczne oraz uczestniczyć w cieszących się dużym zainteresowaniem zajęciach sportowych. Zajęcia były prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły. Różnorodność i bogata oferta tych zajęć przyciągnęła do szkoły sporą grupę uczniów klas od "0" do VI. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z działań realizowanych w czasie ferii.

Redakcja Szkolnej Telewizji SAMP.TV zaprasza do obejrzenia i wysłuchania wywiadu z p.Christianem Sampem - synem profesora Jerzego Sampa. Rozmowę prowadziły - Martyna Staśkiewicz z klasy VI e oraz Wiktoria Senkbeil z klasy VI a pod kierunkiem nauczyciela j. polskiego - p. Violetty Wojewody oraz zastępcy dyrektora p. Olgi Mardzińskiej.
Materiał powstał dzięki uprzejmości p. Wojciecha Radziuna.

Młodzi Wolontariusze mieli bardzo pracowity koniec pierwszego okresu, wzięli udział w zbiórkach pomocy dla potrzebujących w Galerii Bałtyckiej, CH Auchan, Biedronce. Zorganizowali konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Betlejemską a nagrodzone prace wystawili na aukcję charytatywną, z której fundusze przekazane zostały dla naszych małych, chorych przyjaciół z Fundacji Hospicyjnej. To również dla nich wiele klas przygotowało paczki na święta. Jednak najmłodsi Wolontariusze mieli również czas na wesołą zabawę i w ramach nagrody za swoją ciężką pracę wzięli udział w Dniu Wolontariusza na Lodowisku Miejskim w Gdańsku oraz w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Opiekunów Koła. zdjęcia
Zachęcamy do aktywnych działań w następnym semestrze wszystkich Wolontariuszy o wielkich sercach!!!
Bo razem możemy wiele!!!

Mały Samorząd Uczniowski w ostatnim czasie dużo rozmawiał na temat PRAW DZIECKA I JEGO OBOWIĄZKÓW. Uczniowie MSU podczas zajęć przedstawili swoje propozycje na kartkach papieru, które teraz wiszą na gadającej stronie w SP86. Zapraszamy do galerii.
J.Bednarska
, I.Witkowska, B.Szulc

Klasy III a i III g wykorzystały sprzyjającą pogodę i teren wokół szkoły. Padający śnieg sprzyjał zabawom obu klasom. Pojawił się też bałwan o wdzięcznej nazwie pan Mrozik. zdjęcia