Styczeń - SP nr 86 w Gdańsku

Idź do spisu treści

Menu główne:

Styczeń

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2014/2015

Styczeń jest miesiącem, w którym organizacje ornitologiczne przeprowadzają akcję "Zimowe Ptakoliczenie". Odbywa się ono zawsze w ostatni weekend stycznia. W ramach tej akcji obserwatorzy skupiają się na gatunkach, które zimą można spotkać jak najbliżej człowieka.
Uczniowie klas VI-tych na lekcjach przyrody omawiali ostatnio tematy związane z różnorodnością ptaków oraz ich przystosowaniami do życia w różnych warunkach. Aby przybliżyć uczniom te zagadnienia odbyliśmy lekcje terenowe. W śnieżnym krajobrazie miasta uczniowie uczyli się rozpoznawać m.in. ptaki wodne, a także liczyli przedstawicieli poszczególnych gatunków. Zgodnie stwierdzili, że liczenie jest trudne, bo ptaki cały czas się przemieszczają.

N
auczycielka przyrody - Anna Jarocka

Bale karnawałowe

DZIEŃ  BABCI I DZIADKA  w grupie „0”A.
27  stycznia 2015 r. w naszej szkole,  w grupie „0”A  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci śpiewały, recytowały wierszyki i tańczyły. Licznie zebrana publiczność nie żałowała pochwał dla swoich wnuków i nagrodziła ich gromkimi brawami.
Na koniec występów dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Dzień Babci i Dziadka przebiegł w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Dzień Babci i Dziadka w kl. IH (D.Mroczek)

24.01.2015 r. dzieci z koła "Aktywny wypoczynek" razem z rodzicami i rodzeństwem uczestniczyły w rajdzie z latarkami. Trasa wiodła z Gdańska-Osowy do Gołębiewa gdzie na piechurów czekało ognisko. Po 8 km marszu kiełbaski wszystkim smakowały wybornie. (ews)

23.01.2015 r. klasy I i II wzięły udział w lekcji o bezpieczeństwie nad wodą przeprowadzonej przez pracowników WOPR na terenie naszej szkoły. Zajęcia były niezwykle ciekawe, a szczególną uwagą cieszył się gość specjalny - pies ratownik. (ews)

W sobotę 17.01.2015 odbył się "Rajd z latarkami". 29-ciu uczniów klas V-VI, wraz z trzema nauczycielkami, przemierzyło fragment czarnego szlaku Wzgórz Szymbarskich z Kokoszek do Otomina. Udział w rajdzie został potwierdzony przez przewodnika PTTK, a zatem kolejne punkty do Odznaki Turystykie Pieszej zdobyte. W Otominie, prócz potwierdzenia przejścia trasy, na uczestników rajdu czekało ognisko. Gdy do niego dotarliśmy, było już dawno po zachodzie Słońca. W przyjemnym świetle i cieple zjedliśmy kiełbaski, słodkie co nieco i posłuchaliśmy piosenek turystycznych. Niektórzy odważyli się śpiewać. Mimo całkowitych ciemności wszyscy uczniowie dotarli do domu :).  Kolejne rajdy już niebawem. Do zobaczenia na szlaku.  
Anna Jarocka - nauczyciel geografii i przyrody

Młode Lwiątka z kl.IF bawiły się wspniale na wystawie interaktywnej w Muzeum Morskim w Gdańsku a przy okazji poszerzyły swoją wiedzę o wiadomości związane z pracą portu. Polecamy to miejsce :-)( ews)

Dnia 05.XI.2014 w kl. IH odbył się konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział aż 13 dzieci. Wśród dzieci wyłoniono laureatów. Zwyciężczynią okazała się Weronika Patyna (wiersz,, Samochwała”), II miejsce zajęła-Martynka Chyła (,,Leń”), natomiast III miejsce zajęli: Maja Adamska i Błażej Jażdżewski. Ponadto pięknie recytowały wiersze inne dzieci: Zuzia,Kamila,Nina, Dawid, Maksio, Mela, Nikodem, Jacek oraz Marcel. Wszystkie dzieci pokonały tremę i pięknie zaprezentowały wybrane wiersze. W tym dniu ogłoszono także wyniki konkursu plastycznego na plakat o zdrowej żywności. Prace Martynki, Dawida oraz Nikodema były piękne i zajęły jednogłośnie I miejsce. Plakaty są wywieszone na korytarzu, przy naszej sali lekcyjnej.

Klasa II D w Żywym Muzeum Piernika w Galerii Bałtyckiej. Zapoznanie z historią pierników, samodzielne przygotowanie wypieków - to była wspaniała zabawa. S.Duraj

Lwiątka z klasy II D w Dworze Artusa. Spotkanie z rycerzem króla Artura było emocjonujące. Uczniowie zasiedli przy okrągłym stole, przymierzali zbroje i hełmy, mogli sprawdzić, jak mieszkał rycerz na wyprawie wojennej. S.Duraj

Relacja z zajęć integracyjnych klasy II D i I L. Dzieci miały okazję lepiej się poznać i wspaniale się bawiły. S.Duraj, K.Górska

Lwiątka z kl. IF,  odwiedziły Muzeum Zegarów Wieżowych w Kościele Św. Katarzyny w Gdańsku. Tu, po pokonaniu wielu schodów,zgłębiły tajniki pracy mechanizmów różnych zegarów, oglądały przyrządy do pomiaru czasu i obserwacji gwiazd a nawet spotkały Heweliusza...jak to możliwe?- Sprawdźcie sami:-) (ews)

Warsztaty Weroniki Sherborn w klasie 1i. Rodzice wraz z dziećmi z klasy 1i mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach Weroniki Sherborn. Dzieci u boku swoich rodziców mogły poczuć bliskość, poczucie bezpieczeństwa ale również wspaniałą zabawę. Zapraszam do galerii.

Kosmos w IIg. Podczas dzisiejszych zajęć klasa IIg przeniosła się w KOSMOS. Dzieci dowiedziały się jakie mamy planety w Układzie Słonecznym, ile ich jest oraz jak się nazywają. Następnie dzieci wykonały magiczne, kosmiczne planety. Zapraszam do klasy IIg oraz do galerii. Joanna Bednarska, Elżbieta Woźnicka

Kronika zajęć kulinarnych klasy I H i II D, w ramach których propagujemy zdrowe odżywianie. Na zajęciach dzieci przygotowywały i degustowały koreczki, sałatkę owocową, koktajle, świąteczne pierniki, sałatkę jarzynową i inne smakołyki. D.Mroczek, S.Duraj

W ostatnim tygodniu przed Świętami -17.XII.2014 w kl.IH odbył się Konkurs Kolęd. Chętne dzieci zaprezentowały wybraną przez siebie kolędę.Dzieci zaprezentowały kolędy indywidualnie i w duecie. Ze względu na przedświąteczną atmosferę i zaangażowanie solistów, wszystkie dziewczynki i chłopcy biorący udział w konkursie otrzymali I miejsce. W Konkursie Kolęd wystąpili: Błażej, Weronika, Kamila, Stasiu, Jacek, Martynka, Ala, Szymek, Nikodem i Kacper. Gratulujemy!

Dnia 15.XII.2014 w kl. IH odbyły się warsztaty ,,Malowanie na szkle". Tematyka zajęć była świąteczna, dzieci wykonywały choinkę, Mikołaja, świąteczne gadżety i inne. Miały możliwość zapoznania się i wykorzystania nowej techniki, jaką jest malowanie na szkle. Praca była jednym ze świątecznych prezentów dla rodziców. Warsztaty odbyły się dzięki uprzejmości mamy Meli- pani Iwony Głogowskiej-Gieszcz.

Dnia 10.XII.2014 klasa IH wybrała się na wycieczkę do Galerii Bałtyckiej, która już po raz drugi wspólnie  z Żywym Muzeum Piernika zorganizowała warsztaty piernikowe przepełnione historią Torunia, pachnące słynnymi na całym świecie piernikami.Dzieci miały okazję zobaczyć jak pieczono pierniki 500 lat temu i aktywnie uczestniczyć – samodzielnie wyrabiając ciasto, formując je i dodając przypraw. Własnoręcznie przygotowany piernik był wspaniałą ozdobą świąteczną oraz pamiątką.

19.12. w klasie IIe odbyła się Wigilia. Uczniowie dzielili sie opłatkiem i składali sobie życzenia. Potem był wspólny poczęstunek, na którym nie zabrakło wypieków przygotowanych przez rodziców, śpiewaliśmy również kolędy. Spotkanie przebiegło w atmosferze pełnej serdeczności i ciepła.

5 grudnia 2014 r.w  kl. II e odbył się MIKOŁAJKOWY TURNIEJ KLASOWY, klasa również tego dnia uczestniczyła w warsztatach chemicznych podczas, których badali zawartość konserwantów w produktach spożywczych, a także odwiedził nas Św. Mikołaj. Dzieci otrzymały prezenty. W tym dniu uczniowie przebrali się w stroje mikołajkowe. Było wesoło i świątecznie!

29.11.2014r. odbyła się wycieczka Klubu Turystyki Rodzinnej prowadzonego przez E. Czerwonka. S. Duraj, E. Wosińska- Stelter, M. Szatkowską. Liczna grupa uczniów kl. I-III wraz z rodzicami spotkała się przy Górze Gradowej. Zwiedzaliśmy wystawę Wehikuł Czasu. Podziwialiśmy panoramę Gdańska.

Z życia klasy IIId. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany w dniu 07.11.2014 r., przez klasę  IIId i klasę IIIe.

Z życia klasy IIId. 17.10.2014r. wycieczka do Będomina - Muzeum Hymnu Narodowego oraz do Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.

Z życia klasy IIId. Dzień Nauczyciela, klasa IIID narysowała portret swojej wychowawczyni Iwony Grocholskiej.

Z życia klasy IIId. Dzień Chłopaka w klasie IIID.

Rozstrzygnięty został konkurs organizowany przez szkolne koło PCK na temat ,,Zdrowie nasz skarb". Prace dzieci były bardzo ciekawe.
Wyniki:

1 msc. Nikola Nowak - kl.2b
2
msc. Ola Rzeźnik, Monika Zomkowska - kl.2b
3
msc. Maja Krzaczek
Wyróżnienia:
Bartek Sadowski, Zosia Sokyra, Wiktoria Zasada

opiekunowie koła PCK: Iwona Grocholska, Alina Hajdel

 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego