SKC 2015-2016 - SP nr 86 w Gdańsku

SKC 2015-2016

Dla uczniów > Caritas

SERDCZNIE DZIĘKUJEMY :)
CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ (czyli pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom) ZA PRZYGOTOWANIE SZLACHETNEJ PACZKI DLA RODZINY
... więcej

W I semestrze odbyło się 40 spotkań (były to spotkania formacyjne, integracyjne oraz spotkania związane z organizacją konkretnych projektów). zdjęcia

Najważniejsze akcje SKC: (prezentacja)

6 września: we współpracy z parafią przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy przy parafii św. Judy Tadeusza Ap. (pieniądze na pomoc uczniom naszej szkoły (dożywianie, dofinansowanie wycieczek, wyjść do teatru i do kina)

8 września -Dzień mieszkańca w Domu Seniora

23 września - „Promocja Dobra” w szkole  połączona z konkursem „Dobro to ...”(w konkursie wzięło udział 428 uczniów i 19 pracowników szkoły) zdjęcia

16 października Warsztaty „Wyobraźnia miłosierdzia” (udział 30 wolontariuszy)

22 października -  Wyjazd do Domu Seniora na Przymorzu (oprawa muzyczna oraz pomoc w organizacji uroczystości związanej z Osobą św. Jana Pawła II ) Nasze Koło od 8 lat współpracuje z Domem uczestnicząc w uroczystościach, pomagając w obsłudze i organizowaniu różnych uroczystości.

SZLACHETNA PACZKA - nasza szkoła od 7 lat przygotowuje paczkę dla rodziny na Święta Bożego Narodzenia. W grudniu 2015 r. przygotowaliśmy paczkę dla rodziny 8 osobowej. Dzięki zaangażowaniu pracowników szkoły, rodziców i uczniów wartość paczki przekroczyła 5 tysięcy zł. Rodzina otrzymała pomoc nie tylko jednorazowo ale znalazły się osoby, które swoją pomoc kontynuują i zadeklarowały pomoc materialną przez cały rok. zdjęcia

IV RODZINNE KOLĘDOWANIE (18 grudnia), w którym uczestniczyli wolontariusze, rodzice, Dyrekcja Szkoły i nauczyciele (wspólne śpiewanie kolęd,  łamanie się opłatkiem, słodki poczęstunek, podziękowania dla wolontariuszy i ich rodziców za zaangażowanie w działalność dobroczynną) zdjęcia

13 grudnia - Spotkanie opłatkowe dla seniorów - od 10 lat uczestniczymy i pomagamy w organizowaniu spotkania opłatkowego dla seniorów parafii św. Judy Tadeusza Ap. w Gd. Łostowicach.

- Hospicja Trójmiasta (inauguracja akcji Pola Nadziei – zasadzenie żonkili na terenie szkoły, projekcja filmu „Hospicjum widziane od środka”, zbiórka pieniędzy na Fundację hospicyjną wspierającą dzieci osierocone)
- Sprzedaż ciastek smacznych i zdrowych (za uzyskane środki zakupione zostaną upominki dla chorych z okazji Światowego Dnia Chorego - w naszej parafii w dniu 14 lutego odwiedzimy 30 chorych przebywających w domach (akcja realizowana co roku, to już 10 lat).

- Udział w konkursie „Szkoła społecznie wrażliwa”