Relacja z biegu - SP nr 86 w Gdańsku

Sport > Bieg Łostowicki > II Wiosenny

II Wioswnny Bieg Łostowicki - wyniki indywidualne oraz klasyfikacja zespołowa
Marsz na orientację - wyniki

Dnia 29.05.2015 odbył się II Wiosenny Bieg Łostowicki zainicjowany i organizowany przez p. Michała Jarockiego wraz z zespołem nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 86 w Gdańsku.

Jak w poprzednich edycjach, terenem zmagań młodych sportowców był las "Kozacza Góra". Na starcie stawiło się ok. 450 dzieci z naszej szkoły (SP 86) oraz zaproszeni goście z "Olimpijczyka" oraz SP 12. Uczniowie klas młodszych - 3. i 4. rywalizowali na dystansie 700 m, natomiast uczniowie starsi, z klas 5. – 6., musieli przebiec 1000 m. Po zakończeniu biegu każde dziecko biorące w nim udział otrzymało symboliczne upominki oraz soczyste jabłko. Najlepsi stawali na podium - wręczono im medale i cenne nagrody. Sędziowie prowadzili też klasyfikację drużynową pomiędzy klasami – najlepsza na każdym poziomie klasa otrzymała Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły.

Zdjęcia z biegu, rozdania nagród ... zobacz

Biegowa impreza terenowa była bardzo dobrze przygotowana, uczestnikom zapewniono bezpieczeństwo: na mecie był profesjonalny ratownik medyczny
, który pomagał dzieciom w drobnych kontuzjach, uspokajał przyspieszony wyścigiem oddech.

Rodzice naszych uczniów i wszyscy chętni dorośli mogli się aktywnie przyłączyć do szkolnej akcji promującej aktywny styl życia. Ok 20 rodziców wystartowało na dystansie 1000 metrów w kategorii pań i panów. Rywalizacja była bardzo zacięta i godna podziwu, zarówno zwycięzcy, jaki ci, którym nieco zabrakło kondycji lub szczęścia, zapowiedzieli swój start za rok. Rodzice także otrzymali cenne nagrody oraz pamiątkowe medale
.

Marsz na orientację i inne atrakcje - zobacz

Przez kilka godzin przedpołudniowych na Kozaczej Górze było niemal tłoczno i gwarno – „Las był pełen dzieci”. Wszyscy uczestnicy biegu przed lub po rywalizacji sportowej udali się z mapą do lasu, aby rozwiązać zadania ekologiczne w terenie, znaleźć kilka punktów kontrolnych oraz wykonać dwa zadania specjalne, tj: przejście po moście linowym oraz transportowanie rannego na noszach. Tę imprezę na orientację przygotowała nauczycielka przyrody z SP 86 p. Anna Jarocka, a uatrakcyjniła 3 Drużyna Harcerska działająca przy naszej szkole.

Do zobaczenia na III Wiosennym Biegu Łostowickim, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca  2016 roku!

Michał Jarocki