Październik - SP nr 86 w Gdańsku

Idź do spisu treści

Menu główne:

Październik

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2014/2015

W dniu 25 października troje uczniów z klas V: Liwia Blandzi, Krzysztof Olszewski i Agata Zgrajka,  wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Recytacji Prozy. Krzyś, który recytował fragment przygód Harry'ego Pottera, otrzymał wyróżnienie.

24.10.2014 Światowy Dzień Walki z Otyłością.
W piątek lekcje przyrody zostały poświęcone tematowi walki z otyłością. Uczniowie przypomnieli sobie ważne dla organizmu mikro i makroelementy oraz zasady zdrowego przygotowywania posiłków. W kilkuosobowych grupach uczniowie samodzielnie przygotowywali zdrowe i bardzo smaczne sałatki i koktajle. Niektóre własnego pomysłu. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.
Nauczyciele przyrody.

Uczniowie klas IF i ID byli z wizyta w Muzeum Poczty Polskiej. To było spotkanie z historią II wojny światowej i pocztowcem. Dzieci dowiedziały sie na czym polega praca pocztowca i jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata. (ews)

Dzieci z klasy IF propagując aktywne spędzanie czasu wolnego, razem z Rodzicami i wychowawczynią spędzili Halloween na darmowym tego dnia lodowisku. Było masę zabawy ponieważ niektórzy stawiali swoje pierwsze kroki na łyżwach... Polecamy innym:-) (ews)

Klasa IF poszukując ciekawych dla "młodych lwiątek" miejsc trafiła do Galerii Starych Zabawek - to była niezapomniana podróż w przeszłość. Wspaniale zachowane eksponaty, którymi bawili się nasi dziadkowie, kino gdzie bajki są wyświetlane z napisami... wszystko to robi  ogromne wrażenie. Polecamy:-) (ews)

Alicja Jarocka i Kamil Niedźwiedzki wygrali klasyfikację generalną "Biegowe Grand Prix Gdańska Dzielnice Biegają" w sezonie 2014. Podsumowując, w najmłodszych kategoriach wśród chłopców na podium stanęli: Kamil Niedźwiecki z SP 86 w Gdańsku, Kacper Strusiński oraz Damian Antos. Warto podkreślić! Każdy z nich był na wszystkich edycjach cyklu 2014. Kamil wygrał 6 biegów, raz był 2 i raz 3. Wśród dziewcząt wielkie brawa należą się Alicji Jarockiej z SP 86 w Gdańsku, która wygrała aż w 7 startach, a raz była druga. Pozwoliło jej to na pokonanie regularnie startującej Alicji Gumkowskiej. Trzecie miejsce zajęła Marta Markowska, która pokonała siostrę Malwinę sklasyfikowaną na 4 miejscu. W pojedynczych biegach startowali także uczniowie z naszej szkoły: Andrzej Jabłoński, Natalia Misieiwcz, Szymon Korol, Norbert Cherek. Oni również zajmowali miejsca na podium. Opracowanie: Michał Jarocki

We wtorek 14 października w filii szkoły przy ul Świętokrzyskiej, uczniowie klas 3a i 3f przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Mali aktorzy wygłaszali   wiersze i śpiewali piosenki. Uroczyście wręczyli nauczycielom i pracownikom naszej szkoły symboliczne Ordery Uśmiechu.

21.10. klasa IF wybrała się na spotkanie z Panem Kleksem w Kosmosie ....a wszystko to działo się w Centrum Hewelianum - miejscu magicznej przygody i nauki:-) (ews)

Dnia 21.10.2014 w naszej szkole odbyły się Indywidualne Zawody W Zwinnościowym Torze Przeszkód. O godzinie 15.15 startowały klasy 3 i 4 w kategorii chłopców i dziewczynek. O godzinie 16.45 do rywalizacji przystąpili chłopcy z klas 5 i 6. Pełne wyniki oraz zdjęcia z przebiegu Mistrzostw Szkoły znajdują się na stronie internetowej szkoły www.sp86gdansk.pl. Najlepsi uczniowie zdobyli dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim Uczestnikom gratuluję przybycia na zawody w godzinach pozalekcyjnych. W połowie listopada odbędzie się kolejna rywalizacja w ramach Szkolnego Koła Sportowego z lekkiej atletyki - „Trójbój rzutowy piłką lekarską”
Wyniki:

Dziewczynki klasy 4
1. Nadia Behilill
2. Sadkowska Malwina
3. Misiweicz Natalia
4. Głodowska Wiktoria
5. Kulik Marcelina
6. Kopciuszuk Emilia

Chłopcy klasy 5 i 6
1. Jakub Bartczak
2. Andrzej Jabłoński
3. Jakub Landowski
4. Mateusz Welter
5. Kacper Jarmusik

Chłopcy klasy 4
1. Popławski Dawid
2. Lorincz Eryk
3. Niedźwiedzki Kamil
4. Goliński Maksymilian
5. Omilian Rafał
6. Korzeniewski Kacper

Zawody zorganizowali nauczyciele WF:
Mioduszewska Katarzyna
Bartczak Piotr
Jarocki Michał
tekst opracował: Michał Jarocki

15.10.2014r odbył się na GOKF Gdańsk II turniej eliminacyjny tag rugby klas IV-VI SP. Nasza Szkoła startowała na poziomie V i VI klas zdobywając I m-ce na poziomie V SP i I m-ce na poziomie VI SP. Gratulujemy, zakwalifikowaliśmy się tym samym do następnych rozgrywek które odbędą się w ERGO ARENIE 28.11.2014r, gdzie zmierzymy się z najlepszymi zespołami województwa. Nasz skład: D.Jędrzejewski, P.Burek,M.Czaiński, D.Piasecki, M. Klusek, J. Bartczak, J. Szadejko, Iwanicki, Ł. Brakowski, D. Ostapowicz, I. Kulesza, A. Jabłoński.

Z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk, który obchodzony jest 15.10.2014, nauczyciele przyrody przeprowadzili w klasach akcję informacyjną. Miała ona formę pogadanki na temat chorób brudnych rąk i sposobu dbania o higienę rąk. Ponadto uczniowie przygotowali plakaty informacyjne. Prace, które w zabawny lub całkiem poważny sposób przedstawiają problem utrzymania higieny rąk, zostały rozwieszone w newralgicznych miejscach szkoły. Można je oglądać m.in. przy wejsciu do łazienek czy stołówki szkolnej.
Zachęcamy do wcielenia w życie hasła: "Ręce myj - zdrowo żyj". Nauczyciele Zespołu przyrodniczego.

W niedzielę 12 października odbył się ostatni punktowany bieg w cyklu BGPDzG 2014. W biegu wystarowała liczna reprezentacja naszej szkoły. Uczestników do biegu zachęcili i zmotywowali nauczyciele wychowania fizycznego pani Katarzyna Gilla oraz Michał Jarocki. Hasło ostatniej edycji to „Biegniemy z Pomorskim Hospicjum dla dzieci”. Ósmą edycje otworzyli wspólnie Piotr Lachowski z Rady Dzielnicy Ujeścisko Łostowice oraz Pani Dyrektor Pomorskiego Hospicjum dla dzieci. Po oficjalnym otwarciu rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Trasa biegu dla dzieci była dość łatwa i nie za długa, około 750m. Inaczej było w Biegu Głównym oraz Biegu Juniorów. Trasa ta była bardziej wymagająca ponieważ były dwie górki po terenie piaszczysto trawiastym. Rywalizacja sportowa rozpoczęła się o godzinie 13.10. Tym razem biegi w kategorii dzieci młodszych i starszych dla dziewczynek i chłopców zostały rozdzielone. Dlatego tez mieliśmy aż 6 biegów.  Najpierw na starcie stanęły dzieci młodsze - dziewczynki w ilości 58 zawodniczek, pośród których najszybsza, pod nieobecność Alicji Jarockiej była Marta Markowska. W rywalizacji chłopców wgrał po raz kolejny Kamil Niedźwiecki. W tym biegu wystartowało aż 98 osób. W pierwszej piętnasce znaleźli się reprezentanci naszej Szkoły SP 86 Gdańsk

Dziewczynki młodsze (klasy 1-4)
4 miejsce Natalia Misiewicz klasa 4a
10 miejsce Nadia Behilil klasa 4a
15 miejsce Maja Jarocka klasa 1d


Chłopcy Młodsi
1 miejsce Kamil Niedźwiedzki klasa 4d
7 mijsce Szymon Stankiewicz klasa 5c (rocznik 2004)
8 miejsce Dawid Kostka klasa 4e

Chłopcy Starsi
13 miejsce Andrzej Jabłoński klasa 5c
17 miejsce Bartczak Jakub klasa 6c

pełne wyniki znajdują się pod linkiem:
http://kl-lechia.pl/?modul=strony&strona=39

informacje o biegu:
http://www.dzielnicebiegaja.pl
Opracował MIchał Jarocki; tekst częściowo zaporzyczony ze strony http://www.dzielnicebiegaja.pl

13.10 dzieci z zerówek przy ul. Dullina miały gościa. Odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Ludzie z pasją i naszym gościem był kolarz. Przedstawił nam swój profesjonalny rower, ubiór, buty i opowiedział o swojej pasji, oraz sukcesach.

Lekcja może być zabawą, z której dużo się wynosi - właśnie tego doświadczają uczniowie kl.I F na swoich zajęciach (ews)

Uczniowie kl.I F razem z rodzicami i wychowawczynią - Ewą Wosińską-Stelter rozpoczęli rok szkolny od pieszych wędrówek po okolicy. 11.10.2014r. wyruszyli na rajd po lesie otomińskim z licencjonowaną panią przewodnik, która zapoznała wszystkich z legendą o Otominie oraz  poszerzyła wiedzę uczestników o mieszkańcach lasu i jeziora... Rajd był też okazją do integracji i zabawy w terenie. (ews)

Dnia 20.09.2014 w nszej szkole odbyły się Mistrzostwa szkoły w skoku w dal dziewcząt i chłopców w kategorii klas 4. Rywlizacja była zacięta do ostatniego skoku finałowego. Pierwsza szóstaka z kategorii została nagordzona drobnymi upominkami. Zwycięzcy otrzymali medale. Organizotorami szkolnych zawodów byli: Michał Jarocki oraz Katarzyna Mioduszewska (Nauczyciele WF). Podczas zawodów pomagali uczniowie z klasy 5 i 6 tj. Dominik Jędrzejewski oraz Andrzej Jabłoński. Michał Jarocki

Dziewczynki:
1. Nadia Behilil 4a - 3,70
2. Misiewicz Natalia 4a - 3,29
3. Zubek Weronika 4a - 3,07
4. Chrzanowska Sandra 4a - 3,00
5. Majewska Natalia 4e - 2,64
6. Rogalska Wiktoria 4a - 2,38

Chłopcy:
1. Szymon Korol 4f - 3,93
2. Gierszewski Oliwier 4f - 3,84
3. Gromowski Hubert 4f - 3,77
4. Lewański Daniel 4b - 3,72
5. Omilian Rafał 4b - 3,62
6. Misztal Mateusz 4b - 3,61

Dnia 07.10.2014r, odbył się I eliminacyjny turniej Tag Rugby roku szkolnego 2014/2015 na GOKF Gdańsk. Nasza Szkoła rywalizowała na poziomie V i VI klas SP. Po zaciętej walce udało nam się zdobyć I miejsce. Następne rozgrywki eliminacyjne już 15.10. 2014r na ERGO Arena Gdańsk. Jeżeli szczęście będzie nam nadal sprzyjało, mamy szanse pojechać na półfinały 28.10.2014r, a póżniej finał który organizowany będzie w Łodzi 05 grudnia 2014r., na który przyjadą najlepsze zespoły naszego województwa. Skład drużyny SP 86: D.Jędrzejewski, P. Burek, K. Celik, Klusek M, Czaiński M., Jabłoński A., Bartczak J., Piasecki D., Iwanicki D. , Kulesza Igor, Brakowski łukasz. Gratulujemy i zapraszamy na Treningi RUGBY TAG w SP86: poniedziałek, środa 16.00-17.30.
Prowadzący zajęcia; Tomasz Pałubicki

4 października 2014 r. Był to długo oczekiwany dzień. Pierwszoklasiści z SP nr 86 przystąpili do ślubowania, aby tym samym stać się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej wspólnoty.
Odświętnie ubrani, w towarzystwie swoich rodziców, dziadków oraz wychowawców, najmłodsi uczniowie pojawili się na sali gimnastycznej. Wszystkich zebranych gości powitała pani dyrektor Alicja Domozych.
Ślubowanie to poważna uroczystość i trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Dlatego też pierwszoklasiści przez cały miesiąc rzetelnie uczyli się piosenek, wierszyków i przyswajali wiele potrzebnych informacji po to, by w tym szczególnym dniu dobrze się zaprezentować. Aktu pasowania symbolicznymi ołówkami dokonały panie dyrektorki: Alicja Domozych, Iwona Kołosza oraz Lidia Frankowska-Plichta. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny pod kierunkiem pani Małgorzaty Irackiej. Również same pierwszaki zaśpiewały kilka piosenek.

We wtorek wybrani uczniowie na pamiątkę ślubowania zasadzili zakupione przez rodziców ozdobne krzewy.

7.10.2014r. klasy IF i IK wybrały się do pobliskiego lasu na poszukiwanie śladów jesieni. W czasie wyprawy dzieci nazbierały wiele darów pozostawionych przez obecną porę roku, szukały grzybów, rozpoznawały różne rodzaje drzew po liściach i owocach..., a przy okazji przeszły ścieżkę zdrowia.

W dniu 1.10.2014 r. uczniowie klas IV-tych wybrali się na integracyjną wycieczkę do Owidza k/Starogardu Gdańskiego. Na terenie rekonstruowanej wczesnośredniowiecznej warowni uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach. W sali muzealnej obejrzeli wykopaliska archeologiczne i dwowiedzieli się jakie uzbrojenie posiadali rycerze. Nad rzeką brali udział w potyczkach rycerskich. Walka na miecze była zacięta, ale na szczęście bezkrwawa. Zwiedzając gród uczniowie zapoznali się z codziennym życiem jego mieszkańców. Szczególnie interesujacy okazał się spacer wzdłuż palisady. Ponadto rozgrywane były zawody w piłkę owidzką i petanque. Sił uczestnikom wycieczki dodała własnoręcznie pieczona na ognisku kiełbaska.

Wychowacy i nauczyciele klas IV-tych.

"Szkoła w ruchu - biegi"
Dzielnice biegają - edycja "Orunia", "Siedlce"
.
Reprezentacja naszej szkoły także staruje w cyklu "
Dzielnice biegają". Pierwsze miejsca w swojej kategorii zdobyli Alicja Jarocka oraz Kamil Niedźwiedzki z 4 d. W zawodach uczestniczyli także: Andrzej Jabłoński, Norbert Cherek, Maja Jarocka, Nikola Boguszewska. Kolejny bieg odbędzie się 12.10.2014 na Ujeścisku. Start i meta będzie przy SP 12.

Mistrzostwa Gdańska w przełajowych biegach sztafetowych.

Dnia 01.10.2014 reprezentacja naszej szkoły zdobyła 12 miejsce na 21 szkół w Mistrzostwach Gdańska w przełajowych biegach sztafetowych. Nasi biegacze pobiegli na miarę swoich możliwości. W przyszłym roku naszym celem będzie zdobycie wyższej lokaty.

* Zapraszam na zajęcia z lekkiej atletyki we wtorki i czwartki. Klasy III i IV w godz. 15.15-16.45, klasy V i VI w godz. 16.45-18.15. Michał Jarocki

 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego