O bibliotece - SP nr 86 w Gdańsku

O bibliotece

Biblioteka

Biblioteka szkolna mieści się na 2. piętrze  budynku głównego Szkoły. Zajmuje trzy pomieszczenia, w których jest wypożyczalnia, czytelnia i pokój komputerowego opracowania zbiorów. W wypożyczalni ustawiono  książki „wg kolorów”
J. Na regale z zielonymi rozdzielaczami znajdują się opowiadania dla dzieci. Książki te dodatkowo mają zielone naklejki na grzbiecie. Kolor różowy oznacza miejsce książek obyczajowych, żółty fantastycznych, niebieski przygodowych, pomarańczowy baśni i legend, itp. Wydzielono również  zbiór książek popularnonaukowych dla dzieci i nauczycieli. W wolnej chwili uczniowie mogą „zaszyć się” między regałami i, siadając na specjalnie przygotowanych pufach, oddać się lekturze wybranej książki.