Marzec - SP nr 86 w Gdańsku

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2017/2018

Z okazji pierwszego dnia wiosny klasy czwarte i piąte zabrały do szkoły swoje Świeżaki, żeby poznały nowych kolegów i czegoś się nauczyły.

W ramach obchodów Tygodnia Patrona przeprowadzono wśród uczniów klas trzecich "Konkurs Pięknego Czytania Legend prof. Jerzego Sampa". 22 marca 2018 r. rozstrzygnięto konkurs. Finaliści czytali legendę pt.: "O flądrze oraz złej i dobrej sławie". Podczas konkursu kl. 3D zaśpiewała piosenkę "Spacerem po Gdańsku" i wykonała taniec przy akompaniamencie "Polki włoskiej" Rachmaninowa. Oto laureaci: I miejsce Karolina Szymkiewicz, II miejsce - Paulina Neubauer, III miejsce - Agata Koc i Pola Maruszak. Dyplomy i nagrody wręczyła p. dyrektor Ewa Dębczak w trakcie obchodów Dnia Patrona. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. zdjęcia
Iwona Jurkiewicz

22.03.2018, przy okazji Dnia Ochrony Bałtyku, w naszej szkole odbyła sie trzecia edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Morzu Bałtyckim. Gościliśmy przedstawicieli 10 szkół. Uczniowie zmagali sie z pytaniami dotyczącymi położenia geograficznego Bałtyku, właściwości jego wód, zamieszkującej go fauny oraz problemów zanieczyszczenia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, a zwycięzcom gratulujemy.
Zapraszamy za rok :) zdjęcia  wyniki  Zespół przyrodniczy

21 marca, w pierwszy dzień wiosny uczniowie klas I spotkali się w swojej szkole z paniami z biblioteki szkolnej, aby wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Uroczystość przyjęcia „pierwszaków” w poczet czytelników wpisana została w kalendarz obchodów Tygodnia Patrona Szkoły. Zanim jednak uczniowie wypożyczyli książeczki, musieli, pracując w grupach, wykonać kilka zadań, min. rozpoznać bohaterów książek dla dzieci, rozwiązać krzyżówki czy ułożyć puzzle i podać tytuł legendy Jerzego Sampa, z której pochodził obrazek. Ze wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie znakomicie i dlatego po złożeniu uroczystego ślubowania, że będą kochać i szanować książki, mogli być pasowani na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał swoją wizytówkę i zakładkę do książki. (zdjęcia)

16.03.2018 uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce w I Międzyszkolnej Grze Miejskiej w Gdańsku Balticarium. Konkurs odbył się w nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana w Gdańsku. W zmaganiach wzięło udział 10 zespołów, które, oprócz rozwiązywania zadań związanych ze zwierzętami zamieszkującymi Morze Bałtyckie, musiały wykazać się umiejętnością orientowania się w terenie (praca z mapą i kompasem). Gratulujemy :) zdęcia
opiekun - Anna Jarocka

Nasza szkoła w tym roku szkolnym realizuje projekty w ramach programu finansowanego z funduszy Unii Europejskiej “SUPER” (Szkolimy Uczniów Przedsiębiorczych Empatycznych Rozsądnych. Gdańskie Szkoły Podstawowe). Dwa z ośmiu realizowanych projektów - “Sport Style”, “Czy sport to zdrowie?” związane są ze sportem, w związku z tym grupa naszych uczniów odwiedziła Ogólnokształcące Szkoły Sportowe. Podczas tej wizyty uczniowie obserwowali trening piłki nożnej uczniów I klasy Lechii Gdańsk , brali udział w zabawach ruchowych, mieli okazję porozmawiać ze starszymi kolegami z III klasy Lechii Gdańsk oraz wzięli udział w quzie dotyczącym sportu jak i nie zapomnieli o autografach wychowanków Lechii. Oto fotorelacja z tej wizyty.
Relacja Ogólnokształcących Szkół Sportowych - zobacz

Luty w bibliotece upłynął pod znakiem warsztatów czytelniczych. W pierwszym tygodniu po feriach zimowych uczniowie wszystkich klas IV i VII przez 3 dni spotykali się w czytelni, aby wziąć udział  w zajęciach przygotowanych na podstawie książki Powstanie Warszawskie: pierwsze dni i prowadzonych przez p. Martę Mital z Wydawnictwa MEANDRY. (zob. zdjęcia)
Powstanie Warszawskie: pierwsze dni, to wiele wątków i opowieści w jednej książce. Każda z historii wydarzyła się naprawdę. Czytelnik, podejmując decyzje, sam tworzy fabułę i jednocześnie dowiaduje się, jak wyglądały pierwsze dni Powstania Warszawskiego.”

Natomiast od 19 lutego przez kolejne 4 dni gośćmi biblioteki byli przedstawiciele Wydawnictwa ZAKAMARKI, którzy uczniom klas V, VI i VII starali się wyjaśnić, co to takiego jest piękno i sztuka. Warsztaty przygotowane były na podst. książki Oscara Brenifiera Piękno i sztuka, co to takiego? z serii Dzieci filozofują.
Cieszymy się, że książki zaprezentowane uczniom przypadły im do gustu – w bibliotece powstała lista kolejkowa na wypożyczenie poszczególnych tytułów.