Marzec - SP nr 86 w Gdańsku

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2016/2017

23 marca, w dniu urodzin prof. Jerzego Sampa, patrona szkoły, w  bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszaki mogły wypożyczyć pierwszą książkę, musiały przekonać panie z biblioteki, że umieją czytać, znają baśnie i bajki oraz postacie w nich występujące, potrafią ułożyć puzzle i odgadnąć tytuł legendy Jerzego Sampa, z której pochodził obrazek,   a także że są odpowiedzialnymi uczniami i potrafią zadbać o wypożyczone książki. Wszyscy  znakomicie poradzili sobie z zadaniami i dlatego po złożeniu uroczystego ślubowania mogli być pasowani na czytelnika. Przed wypożyczeniem swojej pierwszej książki zostali również zapoznani z  Regulaminem wypożyczalni. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał swoją wizytówkę i zakładkę do książki. (zdjęcia)

17.03.2017 r. w naszej szkole odbyła się II edycja Wojewódzkiego Konkursu Kreatywny Projektant 2017 – "Morskie opowieści z klocków LEGO" pod patronatem Lego Education. Udział wzięło 14 uczestników. Uczniowie stworzyli przepiękne budowle przestrzenne z klocków LEGO: latarnię morską, porty rybackie, stocznie, kąpielisko morskie, plaże i inne.
Wyniki konkursu:
KREATYWNYMI PROJEKTANTAMI 2017 zostali uczniowie z SP 47 Kleist Kacper i Wojtyła Maciej,
I miejsce – Hallmann Tomasz i Wilk Bartosz z SP 12,
II miejsce – Subiel Dominik i Urban Stanisław z SP 47,
III miejsce – Cieciura-Ewert Tymoteusz i Banasik Piotr z SP 57
Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY i dziękujemy za udział w konkursie. Jednocześnie pragniemy podziękować Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla dzieci.
zdjęcia

We środę 22.03.2017, w Dniu Ochrony Bałtyku, nauczyciele przyrody zorganizowali w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Morzu Bałtyckim. W drugiej edycji tego konkursu wzięło udział 24 uczniów z 12 szkół podstawowych województwa pomorskiego. Wyniki rywalizacji zamieszczamy poniżej. Wszystkim uczesnikom gratulujemy wszechstronnej wiedzy o Bałtyku, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie podopiecznych. Do zobaczenia za rok. zdjęcia, wyniki
Anna Jarocka, Dorota Kokoszka

11.03.2017 odbył się "Rajd na raty", podczas którego uczestnicy mogi zobaczyć pozostałości dawnych skoczni narciarskich znajdujących się w lasach trójmiejskich. Niektórzy marzyli o skoku, ale zabrakło i śniegu i nart :) Jednak widoki na Sopot, Gdańsk i Zatokę Gdańską zrekompensowały brak warunków narciarskich. W sumie przemierzyliśmy ok.14 km. Już niebawem kolejny sobotni spacer. Zpraszamy. zdjęcia
Anna Jarocka, Dorota Kokoszka

W ramach projektu ,,Mobilność kadry edukacji szkolnej” POWER troje naszych nauczycieli (p. M. Tucka, p. M. Trzebiatowska, p. M. Pakowska) uczestniczyło w zagranicznym kursie ,,English for Teachers” w Dublinie. Czas poświęcony na przygotowanie niezbędnej dokumentacji - a w efekcie dobrze opracowany wniosek – który napisały p. O. Mardzińska i p. M. Tucka stanowią najlepszy dowód na to, że kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 86 im. prof. J. Sampa w Gdańsku podnosi jakość pracy i chce poznawać nowe metody pracy twórczej stosowane w innych krajach UE. Nauczycielki brały udział w licznych zajęciach, które dotyczyły następujących obszarów tematycznych: historia Irlandii, sport i hobby, tradycyjne potrawy irlandzkie, sporty irlandzkie. Wiedzę z tego zakresu nauczyciele przełożą na tematy edukacyjne realizowane w swojej pracy z uczniami. Codzienne warsztaty prowadzone były w języku angielskim. Aktywna praca w terenie pozwoliła na wzrost kompetencji językowych oraz rozbudzenie kreatywności potrzebnej w zawodzie nauczyciela. W ramach kursu nauczyciele mieli okazję zobaczyć ciekawe miejsca w Irlandii. W pamięci kursantów szczególnie zapisała się wizyta w Kilkenny oraz zwiedzanie Dublina. Największą zaletą kursu był fakt, że udział w nim pozwolił na rozszerzenie możliwości językowych oraz wymianę doświadczeń i nawiązanie współpracy z krajami partnerskimi, w tym z: Portugalią, Niemcami, Słowenią, Włochami, Francją, Grecją i Hiszpanią. Nauczyciele wzbogacili swoją wiedzę na temat systemów edukacji w krajach związanych z projektem. Mieszanka kultur występująca w Irlandii i jej przełożenie na system szkolny uświadomił nam potrzebę zmian, ciągły rozwój oraz poszerzenie umiejętności językowych kadry nauczycielskiej w Europie. Ciąg dalszy zagranicznych szkoleń nastąpi w lipcu 2017 r. Troje nauczycieli pojedzie na dwutygodniowy kurs do Wielkiej Brytanii.
Projekt jest finansowany w 100% ze środków europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
zdjęcia

14.III miał miejsce Finał II  Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Mój przyjaciel zwierz i ja" - edycja 2017- "To, co robimy razem". W konkursie wzięło udział przeszło 30 uczestników z klas 0-4 z całego województwa pomorskiego. Gratulujemy ciekawych pomysłów  i zapraszamy w przyszłym roku! wyniki i zdjęcia

Finał projektu – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.
Dnia 2 marca 2017
​wszkole odbyła się licytacja szmacianych, magicznych laleczek, wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Każda lalka była niepowtarzalna i wyjątkowa. Pomysłowość wykonawców nie miała granic przy wymyślaniu ozdób, różnorodnych kreacji  i fryzur. Każda laleczka otrzymała swój akt urodzenia: imię, miejsce urodzenia oraz  imię ucznia - twórcy. odzice, nauczyciele i uczniowie chętnie poparli nasze działania, wszystkie lalki znalazły nowy dom. Udało nam się zebrać 690 zł. Zebrane pieniądze zostały wpłacone na specjalne konto UNICEF. zdjęcia
Dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie, wrażliwość i otwarte serce wszystkim, którzy wsparli projekt.