Marzec - SP nr 86 w Gdańsku

Idź do spisu treści

Menu główne:

Marzec

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2014/2015

Tuż przed nadchodzącymi świętami (w pon. i wt.-30.03.-31.03.), niemal wszystkie klasy I, wzięły udział w warsztatach wielkanocnych pt.: "Jajka woskiem malowane". Prowadząca zajęcia Pani Barbara Gofman nie tylko zdradzila sekret barwienia jajek i wykonywania cudownych pisanek ale także pokazala różnice między jajkiem kurzym a strusim. Dzięki rekwizytom przyniesionym przez naszego gościa dzieci mogły zapoznać się z rozmiarem kaczuszki wykluwającej się z jajka i porównać ile miejsca w jajku zajmuje pisklak. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiły stroiki wykonane prze Panią Basię i kunszt malowania jajek:-) Te zajęcia były wspaniałym wprowadzeniem w świąteczny nastrój:-) (ews)

Konkursy przyrodnicze - wyniki, zdjęcia

"RODZINNE TALENTY KULINARNE"- pod tym hasłem odbyły się w dniu 20 marca warsztaty kulinarne. W czasie popołudniowych zajęć, uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali przekąski według własnych pomysłów. Wyszukane potrawy były ozdobione ciekawymi dekoracjami z warzyw i owoców. Były wśród nich między innymi zwierzątka i rośliny. Twórcza praca rodziców i dzieci została nagrodzona dyplomami wręczonymi przez p. Dyrektora.
S.
Duraj, D. Mroczek

Klasy pierwsze i drugie oglądnęły przedstawienie Teatru Barnaby pt. ,,Czerwony Kapturek”. Miały też okazję poznać pracę aktora operującego marionetkami. Jak się okazało, nie jest to takie proste.

Uczniowie klasy VIa mają talent literacki, napisali opowiadania science-fiction, które zostały wydane przez polonistkę, p. Synowiecką, w formie antologii. Każdy z młodych pisarzy ma swój egzemplarz autorski. W przyszłości o ten tom z debiutem literackim wielkich pisarzy, którzy uczyli się w szkole w Łostowicach, będą się kłócili księgarze i antykwariusze.

Tradycją naszej szkoły staje się, organizowany przez polonistów, Szkolny Konkurs Mitologiczny dla klas piątych. W tym roku był rozegrany po raz trzeci. Pięć klas rywalizowało w sporcie, znajomości mitologii greckiej, konkurencji plastycznej i teatralnej oraz w najefektowniejszym  dopingu. Najlepszymi olimpijczykami okazali się uczniowie klasy Va (którzy też najlepiej się sami dopingowali), mitologię znają najlepiej chłopcy z Vb, scenka klasy Vd zachwyciła całe jury, najlepszy komiks stworzyli uczniowie klasy Ve. W klasyfikacji ogólnej miejsca były następujące : piąte miejsce - klasa Vd, czwarte - klasa Ve, trzecie - Vb, drugie - Vc i pierwsze - Va. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Nagrody zostały częściowo sfinansowane przez Radę Rodziców, otrzymaliśmy też gadżety od ubezpieczyciela. Olimpijskie - w podwójnym znaczeniu - zmagania obserwowali rodzice: p. Kaczorowski i p. Mysior. Dziękujemy uczestnikom i wszystkim nauczycielom, którzy przeprowadzili imprezę. Do zobaczenia w Olimpii i na Olimpie za rok!

24.03. klasa IF idąc szlakiem legend, posługując się mapą:-) dotarła do Ratusza Głównego Miasta. Tu w formie zabaw dzieci poznały historię herbu Gdańska. Dowiedziały się jak koga widniejąca niegdyś w naszym herbie zamieniła się w 2 krzyże i dzięki komu zyskaliśmy koronę...Wiadomości te ugruntowały w czasie kolejnych zajęć w szkole wykonując prace plastyczne związane z tematem lekcji muzealnej. Zaznaczając trasę spaceru na mapie małe lwiątka udowodniły też, że wiedzą gdzie bywają:-) (ews)

21 marca  z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się w naszej szkole konkurs Mam Talent. Wzięli w nim udział uczniowie z oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i drugich. Konkurs podzielono na następujące kategorie: wokalną, taneczną, aktorsko-recytatorską, pokaz gimnastyczny, inny. Nagrody zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów. Laureaci

Dzieci z grupy „0”A mają talent!.
W piątek 20 marca Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej Nr 86 w Gdańsku upłynął pod hasłem:
„Dnia Talentów”. Przedszkolaki zaprezentowały wierszyki i piosenki o wiośnie. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny: „Portret Pani Wiosny”. I miejsce zdobyła- Viktoria Trochowska, II miejsce- Maja Krzyżniewska ,III miejsce- Wiktor Gabała. Wyróżnienia otrzymali: Helena Dodak i Adam Mucha. Dzieci wzięły również udział w konkursie na „Najoryginalniejszy strój zielony”. I miejsce za pomysłowy strój wiosenny otrzymała - Maria Religa, II miejsce- Oliwia Sobczyńska i III miejsce- Dorota Kryda. Publiczność doceniła występy swoich rówieśników głośnymi brawami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Wiosny.

Klasowy Konkurs Recytatorski "Wiosna" w 1i.
Dnia 23 marca wszyscy uczniowie wzięli udział w Klasowym Konkursie Recytatorskim. Dzieci powitały nową porę roku poezją. Spisały się na medal...
Gratulacje wszystkim uczniom oraz zwycięzcom. 1 miejsce: Malwina Gawkowska, 2 miejsce: Amelia Bystrek, 3 miejsce: Michał Kosatka

21.03.2015 (sobota), mimo pesymistycznej prognozy pogody (opady deszczu ze śniegiem), 10 uczniów  wzięło udział w Rajdzie na Powitanie Wiosny. Wybraliśmy się pieszo z Otomina przez Sulmin, dalej czarnym szlakiem do rzeki Radunia, aby tam definitywnie pożegnać zimę. Liczymy, że nam się to udało, bowiem Marzanna popłynęła w stronę morza. Trasa wędrówki była urozmaicona. Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc  i obiektów. Wśród nich na uwagę zasługuje: zagadkowy kamień z wyrytym równoramiennym krzyżem (tzw. laskowanym), budynek po dawnym kościele ewangelickim (obecnie mieści się tu galeria), grobowiec rodziny Gralathów czy teren grodziska z IX wieku na półwyspie na Jeziorze Otomińskim. Jeżeli chodzi o  ciekawostki przyrodnicze na szlaku odnaleźliśmy kilka oznak wiosny: kwitnące przebiśniegi i przylaszczki oraz budzące się mrówki. Widzieliśmy również tropy dzika i sarny oraz 3 pomnikowe dęby nad Jeziorem Otomińskim. W sumie przeszliśmy 13km i zdobyliśmy kolejne punkty do Odznaki Turystyki Pieszej. Następny  rajd 18.04.2015. Do zobaczenia na szlaku.
Nauczycielki przyrody - Anna Jarocka, Dorota Kokoszka

W piątek 20.03.2015 odbył się szkolny konkurs wiedzy o Morzu Bałtyckim. Termin nie był przypadkowy. W marcu, w niewielkim odstępie czasu, znajdujemy dwa morskie święta: Światowy Dzień Morza (17.03) oraz Dzień Ochrony Bałtyku (22.03). Uznałyśmy, że będzie to idealny czas na zainteresowanie uczniów tematyką morza i jego ochrony. W konkursie wzięło udział ponad 20 uczniów klas V-VI. Ponadto wszyscy uczniowie ubrali się na granatowo, aby dodatkowo zaakcentować nasz związek z morzem. Ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród odbędzie po przerwie świątecznej. Cierpliwości :)
nauczycielki przyrody - Anna Jarocka, Dorota Kokoszka

Akademia Czystych Rąk
W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Czystych Rąk Carex.
Głównym celem zajęć było przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk, których stosowanie pomoże skutecznie ustrzec się przed infekcjami. Wszyscy uczniowie klas pierwszych  uczestniczyli w blokach zajęciowych w oparciu o materiały edukacyjne wzbogacone o treści multimedialne. W scenariuszach lekcji zrównoważono zawartość merytoryczną, zabawę i ćwiczenia praktyczne tak, aby przybliżyć uczniom temat higieny rąk w jak najbardziej przyjazny sposób. Po zakończonych zajęciach dokonano podsumowania programu w formie wystawy prac plastycznych i pamiątkowych zdjęć.
Koordynator programu: J.Bednarska

Dzień Kobiet w szkole

Obchody Dnia Kobiet w kl.IF dostarczyły radości nie tylko dziewczynkom, które dostały kubeczki z ulubionymi postaciami z  popularnej bajki pt.: "Kraina lodu" ale także chłopcom...Nasi wspaniali panowie stanęli na wysokości zadania:-)) (ews)

Klasa Va omawiała ostatnio na lekcjach polskiego lekturę "Chłopcy z Placu Broni". Poza tradycyjnymi  zajęciami  rozegrała grę - bitwę o plac, oprócz tego uczniowie w grupach wykonali makietę legendarnego miejsca do zabawy, za które Nemeczek tak się poświęcił.

 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego