MW 2014-2015 - SP nr 86 w Gdańsku

Idź do spisu treści

Menu główne:

MW 2014-2015

Dla uczniów > Mały Wolontariat

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE WOLONTARIATU
W środę 24.06.2015
r. odbyło się uroczyste podsumowanie minionego roku Małego Wolontariatu. Wręczone zostały podziękowania dla Wolontariuszy od Fundacji Hospicyjnej im.ks. E. Dutkiewicza za udział w akcjach dla podopiecznych hospicjum. Całość umilała nam muzyka młodej pianistki, pyszne ciasta i dobra kawa. Po takiej dawce dobrej energii nasi Wolontariusze z podwójnym zapałem wkroczą w kolejny rok szkolny. zdjęcia  UDANYCH WAKACJI!!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich WOLONTARIUSZY i ich rodziców, którzy brali udział w akcjach pomocy w ciągu całego roku szkolnego na wręczenie dyplomów od Fundacji Hospicyjnej im. ks. E. Dutkiewicza. Spotkanie przy kawie i ciasteczku odbędzie się 24.06.2015 r. (środa) o godz.17.00 w stołówce szkolnej. Mile widziane domowe wypieki.
Czego nie zjemy to sprzedamy, aby uzyskać pieniążki na kolejne akcje:)

OPIEKUNOWIE MAŁEGO WOLONTARIATU

30 maja 2015 r. w sobotę w Centrum Handlowym Auchan z okazji Dnia Dziecka odbyła się zbiórka zabawek, artykułów papierniczych i spożywczych dla dzieci osieroconych oraz objętych pomocą hospicyjną. Nasi Wolontariusze wspierali akcję i z zaangażowaniem zachęcali klientów do pomocy. zdjęcia

Witam wszystkich Wolontariuszy!
Zachęcam do kolejnej akcji wolontariatu, która odbędzie się 30 maja 2015 r. (sobota) w Centrum Auchan. Zbierać będziemy żywność dla osób potrzebujących i hospicyjnych. Gorąco zachęcam by poświęcić troszkę wolnego czasu dla tych najbiedniejszych. Potrzebujemy po 10 wolontariuszy na zamianę. Czekamy na chętnych.

I zmiana - 11.00 - 12.00 p.Marta Trzebiatowska i p.Iwona Orzołek
II zmiana - 12.00 - 13.00 p. Marta Trzebiatowska i p. Iwona Orzołek
III zmiana - 13.00 - 14.00 p. Bogusia Pawłowska i p. Krysia Górczak
IV zmiana - 14.00 - 15.00 p. Bogusia Pawłowska i p. Krysia Górczak
MAŁY CZŁOWIEK WIELE MOŻE
- CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA U OPIEKUNÓW WOLONTARIATU

Wielki Żonkilowy Korowód, koncerty i dziesiątki wolontariuszy, którzy kwestowali na rzecz pomorskich hospicjów. Te i masę innych atrakcji zorganizowano podczas tegorocznych Pól Nadziei. Zakwitły one  26 kwietnia jak zawsze wspierane przez naszych uczniów, nauczycieli i rodziców. zdjęcia

24 kwietnia 2015r. -  Dzień Żółty w naszej szkole.
Pola Nadziei znów zakwitły w Gdańsku, również w naszej szkole.

W ciągu całego dnia Mały Wolontariat i Caritas przeprowadzali wśród uczniów klas I - VI pokazy, prezentacje multimedialne i filmy promujące potrzebę pomagania innym. Zachęcano do włączenia się w czynny wolontariat, zwłaszcza 26 kwietnia w czasie corocznej akcji Pola Nadziei. zdjęcia, prezentacja

24 kwietnia 2015r. (piątek) - ogłaszamy Dniem Żółtym w naszej szkole. Przyłączcie się do nas!!!

Pola Nadziei znów zakwitną w Gdańsku. Hospicja wciąż potrzebują wsparcia od mieszkańców

Szczegóły imprezy w załączniku!!! (zobacz)
Zachęcam Wolontariuszy do wzięcia udziału w kwestowaniu pod kościołem św. Judy Tadeusza:
Msza godz. 8.00 - kwestowanie po Mszy ok.8.40 do 9.30
Msza godz. 9.30 - kwestowanie po Mszy ok. 10.15 - 11.00
Msza godz. 11.00 - kwestowanie po Mszy ok. 11.50 - 12.30
Msza godz. 12.30 - kwestowanie po Mszy ok. 13.20
Msza godz.
18.00 - kwestowanie po Mszy ok. 18.45
Czekam na chętnych, którzy lubią pomagać:)
Opiekun Małego Wolontariatu: Marta Trzebiatowska

Chcieliśmy serdecznie podziękować za okazaną pomoc dla rodzin z Hospicjum Domowego. Przekazaliśmy pomoc materialną i rzeczową trzem rodzinom,  które borykają się z nieuleczalną chorobą i problemami finansowymi. Mamy Michałka i Marcina samotnie opiekują się swoimi dziećmi. Marcin jest chłopcem niewidzącym, dożywianym pozajelitowo, mającym ok. 6 napadów epilepsji dziennie. Z powodu ropnego zapalenia mózgu przeszedł kilkanaście zabiegów operacyjnych. Na zdjęciu w ramce (w galerii) jest mały Marcinek ze swoją siostrą.
Michałek również dożywiany jest przez PEGa , podłączony do tlenu, z przerośniętym serduszkiem, jego stan określono jako terminalny, na tym świecie trzyma go przy życiu ogromna miłość jego mamy i babci.
Odwiedziliśmy również Filipka chłopca (brata naszego ucznia), którego poraził prąd i od tego momentu potrzebuje pomocy Fundacji Hospicyjnej.
Mamy chłopców bardzo wszystkim Państwu dziękują, cieszą się, że są osoby które je wspierają i o nich myślą, że nie są same w świecie przepełnionym ciepieniem i chorbą. Załączamy świąteczne życzenia od mamy Michałka.

Mały człowiek wiele może, zwłaszcza jak jest nas dużo. Nasi Wolontariusze licznie stawili się w Galerii Bałtyckiej aby kwsetować dla podopiecznych Hospicjum im.ks. Dutkiewicza przed świętami Wielkanocnymi. Bardzo dziękujemy p. Iwonce, p. Eli i wszystkim rodzicom za wsparcie inicjatywy Małego Wolontariatu.

Dzieci z klas Ic i Ij zorganizowały kiermasz świąteczny dla rodzin, które są pod opieką Hospicjum. Wykonały piękne palemki, które sprzedawały wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Nasze zdolne pierwszaki wspomagają dzieci, którym w życiu zabrakło tego najważnieszego - ZDROWIA

Serdecznie dziękujemy wszystkim o wielkim sercu, którzy wzięli udział w konkursie walentynkowym organizowanym przez Mały Wolontariat.
Lista nagrodzonych:

Nagroda specjalna „Najpiękniejsze serce”
 - Max Nowiński kl. Ic  
Miejsce pierwsze zajmują:
Wiktoria Gąsior kl. IIa, Wiktor Misiewicz kl. Ic, Tymoteusz Skierka kl. If, Zuzia Bujała kl. Ii
Miejsce drugie zajmują:
Nikola Światowa kl. IV c, Amelia Droń kl. Id, Fabian Kotuła kl. Ic
Miejsce trzecie zajmują:
Maja Łukaszewska kl. Ij, Dominika Skierka kl. 0c, Adrianna Biłas kl. Ia, Paweł Rakowski kl. Ig
Wyróżnienie:
Antonina Blandzi kl. Ic, Michał Kosatka kl. Ii, Marta Bretes kl. Ic
Podziękowanie: dla Mai Dębickiej, Weroniki Szczepańskiej, Pauliny Piętowskiej za udział w konkursie
Pieniądze ze sprzedaży słodkich serc przekażemy na pomoc dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Mały Wolontariat ogłasza walentynkowy konkurs na najpiękniejsze i najsłodsze serce. Czekają atrakcyjne nagrody. Pieniądze ze sprzedaży ciastek przeznaczymy na cele charytatywne.  
Opiekunowie Małego Wolontariatu

08 XII 2014 r. - na Lodowisku Miejskim w Gdańsku odbył się Dzień Wolontariusza, w którym również i nas nie mogło zabraknąć. Wszyscy wrócili cali, zadowoleni i gotowi do dalszej pomocy dla potrzebujących.

06.06.2014 r.- również w Mikołajki pamiętaliśmy o chorych i potrzebujących kwestując w Galerii Bałtyckiej.

23 listopada 2014 r. - przy współpracy z Ogólokształcącą Szkołą Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku zorganizowaliśmy koncert muzyki filmowej, który odbył się podczas Mszy Św. w kościele św. Judy Tadeusza w Gdańsku. Zebrane pieniądze przekazaliśmy dla Fundacji Hospicyjnej im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

Chory Filipek i jego mama w gabinecie Pani Dyrektor gdzie uroczyście wręczyliśmy zebrane pieniążki podczas Wielkiej Loterii Fantowej.

Okres Wszystkich Świętych to czas pamięci o naszych zmarłych jak również o osobach przewlekle chorych. Wspólnie z naszymi młodymi Wolontariuszami pamiętaliśmy o nich kwestując na gdańskich cmentarzach.

Szkolene Koło Caritas i Mały Wolontariat wspólnie przystąpili do konkursu organizowanego przez Prezydenta Miasta Gdańska "Szkoła Sopłecznie Wrażliwa", w którym zajęliśmy bardzo wysokie IV miejsce. Z całego serca dziękujemy naszym wspaniałym Wolontariuszom bez których nie moglibyśmy nic zdziałać!!! RAZEM MOŻEMY WIELE!!!

Mały Wolontariat zorganizował Wielką Loterię Fantową, z któych pieniążki przeznaczył na pomoc dla chorego Filipka, brata naszego ucznia objętego pomocą hospicyjną oraz na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci naszej szkoły.

Jako rozpoczęcie nowego roku nasi Wolontariusze z Małego Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas wspólnie zasadzili żonkile przed szkołą. Będziemy czekać aby zasadzone cebulki rozkwitły i przypominały nam o Polach Nadzei.

 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego