Mały samorząd - SP nr 86 w Gdańsku

Idź do spisu treści

Menu główne:

Mały samorząd

Dla uczniów > Samorząd

Rok szkolny 2017/2018

 

KONKURS RECYTATORSKI MSU
MSU zaprasza chętne dzieci z klas drugich i trzecich do udziału w konkursie recytatorskim "Zimowe recytacje". Uczniów zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do wychowawców klas.
Zapraszają opiekunowie MSU M. Lewandowska i J. Bednarska

Uczniowie Małego Samorządu Uczniowskiego, klasy 2a, 3f i 3g świętowały "Światowy Dzień Praw i Obowiązków Dziecka" pod hasłem "Ja jestem i Ty jesteś". Najpierw dzieci zapoznały się z krótką historią Praw Dziecka, a następnie wszyscy wysłuchaliśmy wiersza M. Brykczyńskiego pt. "Prawa dziecka". I chyba wszystkim zapadły w pamięci słowa z wiersza: "Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa. A gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa".
Uczniowie odgadywali także scenki dramowe dotyczące praw i obowiązków dziecka w wykonaniu nauczyciela, rozwiązywały balonowe zagadki, a także wysłuchały piosenki M. Jeżowskiej pt. "Kolorowe dzieci". Na zakończenie dzieci przyczepiły kwiatki ze swoimi prawami i obowiązkami do drzewa o nazwie "Mam prawo...". My dzieci mamy swoje prawa. I niech każdy dorosły wie, że jest to bardzo ważna sprawa!
Wiemy też, że obowiązki mamy i wszyscy je przestrzegamy! Dorośli niechaj o tym pamiętają i naszych praw i obowiązków przestrzegają!
Opiekunowie MSU
, M. Lewandowska i J. Bednarska

Mały Samorząd Uczniowski - jego uczniowie są przekonani, że życzliwość na dobre zadomowiła się w naszej szkole!
We wtorek 21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak  obchodzić to wyjątkowe  święto? Wystarczy tylko uśmiechnąć się do drugiej osoby, powiedzieć miłe słowo, ale  można też przyłączyć się do naszej akcji. W szatni będzie tablica  Życzliwości i Pozdrowień, na której będzie można wpisywać  pozdrowienia i życzenia dla koleżanki, kolegi, nauczyciela…
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w naszą akcję. Wyzwólmy w sobie pozytywną energię, pokażmy, że życzliwy znaczy szczęśliwy.
Mały Samorząd Uczniowski

W piątek 20.10.2017r. odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci mieli możliwość zaprezentowania się na własnoręcznie wykonanych plakatach.
Oto wyniki:
Szkoła Główna ul. Wielkopolska 20
PRZEWODNICZĄCY
: Szymon Gonera klasa 3g  -   59 głosów
ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO
: Maja Bednarska klasa 3a   -  31 głosów

Filia przy ul. Świętokrzyskiej
PRZEWODNICZĄCY
: Anita Mysior klasa 3m  -  25 głosów
ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO
: Maja Bojko  klasa 3j  -   24 głosy

Pozostali kandydaci będą członkami - pomocnikami MSU.
Dziękujemy za udział w wyborach i gratulujemy zwycięzcom.
Opiekunowie MSU klas 3
; I. Kovaćs, J.Bednarska

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego zapraszają przewodniczących klas trzecich do wzięcia udziału w wyborach do MSU. Zadaniem chętnych dzieci jest przygotowanie plakatu mówiącego o sobie, swoich planach i zadaniach w roku szkolnym 2017/2018. Gotowe plakaty prosimy umieścić na gadającej ścianie
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.
Wybory już niebawem. Zapraszamy
J.Bednarska, M.Lewandowska, A.Madej

Rok szkolny 2016/2017

 

Mały Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę słodyczy dla Domu  Małego Dziecka w Gdańsku  "Daj słodziaczka dla dzieciaczka" - informacja

Mały Samorząd Uczniowski w ostatnim czasie dużo rozmawiał na temat PRAW DZIECKA I JEGO OBOWIĄZKÓW. Uczniowie MSU podczas zajęć przedstawili swoje propozycje na kartkach papieru, które teraz wiszą na gadającej stronie w SP86. Zapraszamy do galerii.
J.Bednarska
, I.Witkowska, B.Szulc

Mały Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za wpisanie dzieciom życzeń z okazji Dnia Życzliwości. zdjęcia

Mały Samorząd Uczniowski będzie starał się aktywizować wszystkich uczniów klas 0-III w życie szkoły. Wspólnie zastanowimy się, co zrobić, żeby zwiększyć liczbę uczniów zaangażowanych w podejmowanie ważnych dla siebie decyzji i uczestniczących w działaniach samorządu. Wypracowane pomysły postaramy się wprowadzić w życie.

Zaczniemy od akcji wyborczej „Samorządy mają głos – Młodzi głosują”, w której będziemy wspierać wszystkich uczniów w przygotowaniu i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz MSU. Postaramy się zachęcić uczniów do zgłaszania wielu odpowiednich  kandydatur, udziału w kampanii wyborczej, a przede wszystkim – świadomego oddania głosu na wybranych przedstawicieli . Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji zwiększy się poczucie wpływu uczniów na życie szkoły i jakość wybranych w ten sposób władz.

Opiekunowie: I.Witkowska, B.Szulc, J.Bednarska

Akcja "Podziel się flagą"
Już po raz trzeci w naszej szkole odbyła się patriotyczna akcja "Podziel się flagą". Uczniowie Małego Samorządu Uczniowskiego (3i,2f ) oraz wsparciu nauczycieli świetlicy 069  z wielką radością mogli rozdawać Polskie flagi jednocześnie zachęcając do udziału w Paradzie Niepodległości.
W naszej szkole tego dnia było biało-czerwono. zdjęcia Serdecznie dziękuję za pomoc P. Kindze oraz P. Dorocie. opiekun MSU J.Bednarska


Rok szkolny 2015/2016

 

Mały Samorząd Uczniowski oraz Pani Iwona Jurkiewicz wraz ze swoją klasą zorganizowali przedstawienie dla klas II z okazji Święta Ziemi. zdjęcia

Rozdanie nagród przez Mały Samorząd Uczniowski za Wielkanocny Konkurs Świąteczny. zdjęcia

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Mały Samorząd Uczniowski (uczniowie klasy IIf i IIc) przygotował inscenizację i prezentację multimedialną opowiadającą historię naszego kraju. Na sali królowały symbole i barwy narodowe. Uczniowie wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, które wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój.

MSU klas I-II rozpoczął działalność wyborami do Małego Samorządu Uczniowskiego, w których brali udział uczniowie klas II, przygotowując swoje plakaty wyborcze. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.
Najwięcej głosów zdobył Błażej Świrepo z kl. IIg, o jeden głos mniej uzyskała Zuzanna Sielczak z kl. IIe. Pozostali członkowie MSU to: Magdalena Stolarska kl. IIa, Konrad Pakowski kl. IIc, Jakub Kwiatkowski kl. IId, Paweł Butkiewicz kl. IIe, Kacper Kruszyński kl. IId, Marta Myślicka kl. IIa, Maks Wlazły kl. IIc, Maja Mianowska kl. IIc, Antek Rózga kl. IIc, Szymon Piskorski kl. IIc. Gratulujemy!  (zdjęcia z wyborów i z innych uroczystości)

Następny konkurs, dotyczył odgadnięcia zdjęć, na których są nauczycielki klas I-II, jak były małymi dziewczynkami. Dzieci z każdej klasy starały się odgadnąć zdjęcie swojej pani.

Uczniowie z MSU uczestniczyli w uroczystości Pasowania na ucznia, gdzie rozdawali pierwszakom zakładki do książek.

Z okazji Dnia Nauczyciela przygotowaliśmy okolicznościowe życzenia dla nauczycieli klas I-II.

Zapowiedzieliśmy też konkurs "Pani Jesień w poezji i malarstwie", z każdej klasy zostaną wybrane 3 prace, które będą nagrodzone.

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI, OPIEKUNOWIE – E. WOŹNICKA, I. JURKIEWICZ

 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego