Luty - SP nr 86 w Gdańsku

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2015/2016

Słodki, walentynkowy konkurs Małego Wolontariatu został rozstrzygnięty a mali kucharze nagrodzeni. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy chcą pomagać innym i mają ogromne serca dla osób potrzebujących. zdjęcia Mały Wolontariat. Lubię pomagać:)

Walentynki zobacz

Zabawa karnawałowo-walentynkowa zobacz

„Książki czytanie to wyobraźni rozwijanie” – w styczniu zakończył się konkurs plastyczny na plakat promujący czytelnictwo. Uczniowie klas 4 – 6 pod kierunkiem pani Joanny Świercz wykonali prace konkursowe, a wyróżnione plakaty można oglądać na wystawie przed wejściem do biblioteki szkolnej. zobacz
Serdecznie zapraszamy i gratulujemy autorom prac
!

Z 05 na 06 lutego odbyła się Karnawałowa Noc w Szkole, w której udział wzięły trzy klasy drugie, klasa IIc z p. Martą Trzebiatowską poznawała tradycje karnawałowe na świecie oraz spędzała czas przy tańcach, konkursach i muzyce, p. Ela Czerwonka swoim dzieciom z klasy IIg przygotowała prawdziwie kaszubski pokaz a p.Iwona Orzołek z klasą IIj zabawiła się w kreatorów nowoczesnej mody i przygotowała kreacje prawdziwie z paryskich salonów.
Po tylu atrakcjach nastąpił czas na "Tłusty Piątek" czyli jedzenie pysznej pizzy. Gdy wszyscy już się najedli wspólnie spotkali się na Między-klasowym Konkursie Wiedzowo - Sportowym:), w którym czekało wiele niespodzianek i zawodów. Po wręczeniu wszystkim uczestnikom złotych koron nadszedł czas na wspólną dyskotekę a następnie odpoczynek w klasach.
NASZA SZKOŁA JEST SUPER - ZWŁASZCZA NOCĄ:)

Uczennica Alicja Jarocka z klasy 5d zdobyła wyróżnienie w konkursie "Jestem z Gdańska - spaceruję po starym i głównym mieście". Prace zostały zgłoszone przez 80 uczniów ze wszystkich szkół z Gdańska. Uroczysta gala wręczenia nagród został poprzedzona wykładem przez generała Mirosława Hermaszewskiego, jedynego polaka który był w przestrzeni kosmicznej. Pilot opowiadał jak poprzez ciężką pracę można spełnić swoje marzenia. Laureaci otrzymali nagrody z rąk wiceprezydenta Miasta Gdańska oraz Lidera Kreatywnej Pedagogiki. zdjęcia
Michał Jarocki

W minioną sobotę (30.01.2016) opiekunowie Szkolnego Koła Przyrodniczo-Turystycznego zorganizowali Rajd z latarkami. Wzięło w nim udział 44 uczniów z klas IV-VI.
Wędrowaliśmy czarnym szlakiem ok. 6km, od Gdańska Kokoszki do Otomina. Po którkim odpoczynku gdzieś w połowie trasy musieliśmy włączyć latarki; było pochmurno, szliśmy przez gęsty las, a zmierzch zapadał coraz szybciej. Na końcu naszej wędrówki, w Otominie, czekało na nas rozpalone ognisko, kiełbaski oraz gitara i piosenka turystyczna. Nawet padający deszcz nie popsuł nam humorów.
Wkrótce kolejny rajd. Do zobaczenia na szlaku :)
Anna Jarocka, Dorota Kokoszka

Nasi Wolontariusze na finale konkursu - Szkoła Społecznie Wrażliwa. zdjęcia Zajrzyj do prezentacji z działań Małego Wolontariatu i zobaczy co u nas się działo. Czekamy na Ciebie w nowym semestrze!!! Zostań Wolontariuszem!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję Ciastko dla Hospicjum Pomorze. Wspólnie przekazaliśmy 1000 zł, ale potrzeby Hospicjum są nadal ogromne. Rodzice chorych dzieci jak i personel walczy o przetrwanie. zdjęcia
Tutaj list przekazany przez Annę Boczoń z Fundacji Pomorze Dzieciom.