Luty - SP nr 86 w Gdańsku

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2014/2015

W ostatnich dniach uczniowie klasy V b mieli okazję wcielić się na lekcjach języka polskiego w olimpijskich bogów i herosów. Przywdziali odpowiednie stroje i wyposażyli  w konieczne atrybuty. Niektórzy bardzo dobrze wczuli się w swoje role i odkryli w sobie boską moc.

20.02.2015r. wszystkie kl. 0 oraz IF i ID wybrały się do Multikina. Tu odkryli, że w kinie można spotkać się ze sztuką teatralną. Dzięki Tatrowi Edukacyjnemu z Wroclawia dzieci obejrzały wspaniałe przedst. pt.: "Plastusiowy pamiętnik". Teatr w kinie polecamy!:-)

Klasa Vb bardzo lubi się uczyć i skrupulatnie liczy każdą lekcję języka polskiego, żeby podczas setnych zajęć świętować i raczyć się pysznym tortem. Jest tyle pracy na każdej lekcji, tyle prac domowych, wypracowań i testów. Należy nam się za to jakaś nagroda!

W minioną sobotę, 21.02.2015, dwudziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w pierwszym etapie "Rajdu na raty  - Przyroda Gdańska". Pogoda nam dopisała. Było sucho, ciepło, a słońce prześwitywało między gałęziami. W takiej aurze wędrowaliśmy Doliną Samborowo. Marsz rozpoczęliśmy na przystanku tramwajowym Abrahama, dalej szliśmy Szwedzką Groblą, Kleszą Drogą, Kocim Rowem, Lipnicką Drogą do Strzyży. W rezultacie przemierzyliśmy ok. 14km. W czasie rajdu obejrzeliśmy 15 pomników przyrody i odwiedziliśy rezerwat przyrody "Wąwóz Huzarów". Te obiekty umożliwiły uczestnikom rajdu zdobycie odznaki "Turysta Przyrodnik" w stopniu popularnym! Jednocześnie zdobyliśmy kolejne punkty do Odznaki Turystyki Pieszej. Gratulacje! Kolejny etap rajdu odbędzie się 18.04.2015 w Dolinie Radości. Do zobaczenia na szlaku.
Anna Jarocka, Dorota Kokoszka - nauczycielki przyrody

5 medali w halowych zawodach lekkoatletycznych "Dzielnicowych ośrodków sportu"
Dnia 21.02.2015 (sobota) uczniowie z naszej szkoły startowali na halowych zawodach lekkoatletycznych  organizowanych przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej. Rywalizacja odbyła się na hali lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Zawodnicy startowali we dwóch konkurencjach tj: 60 m i 600 m.

Reprezentacja SP 86
: Maks Goliński, Kamil Niedźwiedzki, Kamil Procajło, Julek Marcinkowski, Jakub Landowski, Alicja Jarocka, Nadia Behilil, Weronika Zubek, Klaudia Czerwińska, Marika Chmielewska oraz nauczyciele WF: Michał Jarocki, Piotr Bartczak.
konkurencja - 60 m

: Nadia Behilil, Kamil Niedźwiedzki
II MIEJSCE
: Maks Goliński
III MIEJSCE
: Alicja Jarocka
konkurencja - 600 m

: Kamil Niedźwiedzki, Alicja Jarocka
Zapraszam na zajęcia z lekkiej atletyki
we wtorki i czwartki w godz. 15.15-16.46 klasa III - IV oraz 16.45-18.15 klasa V - VI
Michał Jarocki, trener lekkiej atletyki

Serdecznie dziękujemy wszystkim o wielkim sercu, którzy wzięli udział w konkursie walentynkowym organizowanym przez Mały Wolontariat.
Lista nagrodzonych:

Nagroda specjalna „Najpiękniejsze serce”
 - Max Nowiński kl. Ic
Miejsce pierwsze zajmują:
Wiktoria Gąsior kl. IIa, Wiktor Misiewicz kl. Ic, Tymoteusz Skierka kl. If, Zuzia Bujała kl. Ii
Miejsce drugie zajmują:
Nikola Światowa kl. IV c, Amelia Droń kl. Id, Fabian Kotuła kl. Ic
Miejsce trzecie zajmują:
Maja Łukaszewska kl. Ij, Dominika Skierka kl. 0c, Adrianna Biłas kl. Ia, Paweł Rakowski kl. Ig
Wyróżnienie:
Antonina Blandzi kl. Ic, Michał Kosatka kl. Ii, Marta Bretes kl. Ic
Podziękowanie: dla Mai Dębickiej, Weroniki Szczepańskiej, Pauliny Piętowskiej za udział w konkursie
Pieniądze ze sprzedaży słodkich serc przekażemy na pomoc dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.