Listopad - SP nr 86 w Gdańsku

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2017/2018

Warto czytać!
22 listopada dwoje uczniów naszej szkoły, którzy w 2. etapie szkolnego Maratonu Czytelniczego „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” zdobyli 19 i 18 punktów
Marta Bretes z kl. 4c i Michał Kosatka z kl. 4g – wzięło udział w spotkaniu z autorką „maratonowej lektury” pt. „Nie poddawaj się!”, panią Elżbietą Zubrzycką. W Filii Gdańskiej WiMBP mieszczącej się przy ul. Mariackiej 42 „maratończycy” z gdańskich szkół mieli okazję rozmawiać z pisarką, kupić Jej książki, a także zdobyć autograf. Pani Elżbieta mówiła o swojej pracy, o książkach, które wyszły spod jej pióra i o planach na przyszłość. Okazało się, że uczniowie znają wiele innych książek autorki , m.in. lekturę ubiegłorocznego Maratonu dla klas drugich i trzecich („Spotkacie nowych przyjaciół”) - „Mały wielki przyjaciel” czy lekturę szkolną „Słup soli”. (zdjęcia)

Zakończył się międzyklasowy konkurs poświęcony Tadeuszowi Kościuszce
20 i 21 listopada
na uroczystym podsumowaniu konkursu zorganizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, a poświęconego Tadeuszowi Kościuszce, którego dwusetna rocznica śmierci przypadła 15 października, wręczono dyplomy i nagrody. W rywalizacji udział wzięli uczniowie od klasy drugiej do siódmej. (wyniki)
Podobnie jak w roku ubiegłym nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców, natomiast słodkości dla klas szóstych i siódmych nauczyciele bibliotekarze.(zdjęcia)
Moment wręczania laureatom dyplomów i nagród poprzedziła krótka inscenizacja przygotowana przez uczniów klasy 6b i 7e, która miała na celu przybliżyć wszystkim postać Tadeusza Kościuszki i przypomnieć jego osiągnięcia. (zdjęcia)
Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięstwa
.

"O losach narodu zdecyduje przyszłe pokolenie młodych Polaków. Z pragnienia i wnętrza serca, wolność zachować zapragną, jak pokolenia, które przez wieki pragnęły szczęścia ojczyzny wolnej od nieszczęść i wojen. Młodym pozwólmy rozwinąć skrzydła, które uniosą nad ojczyznę, by lśniła blaskiem Polski wolnej, suwerennej."

(Jan Paweł II)

Przeżyjmy  jeszcze raz Obchody  Święta Niepodległości w SP86 im. prof. Jerzego Sampa oglądając fotorelację:-)

Zachęcamy też do odwiedzenia naszego facebooka, gdzie  znajdują się szczegółowe relacje, zdjęcia oraz film z w/w wydarzeń:  https://www.facebook.com/sp86gdansk

Nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli  przygotowali:

• Koncert Pieśni Patriotycznej - 9.11.2017r.(przygotowany przez klasy III);

• Akcję "Podziel się flagą"-10.11., w ramach której uczniowie  klas II-III pod opieką nauczycieli rozdawali na osiedlach w pobliżu szkoły, wcześniej przygotowane flagi Polski;

• Realizowali projekt edukacyjny IPN "Historia w kolorach" na terenie świetlicy-9.11.-10.11.2017r.;

• Przygotowywali kotyliony i flagi- akcja Samorządu Uczniowskiego i świetlicy.

• Uroczyste apele w filiach (przygotowane przez kl. 1d i1f) i budynku głównym szkoły (przygotowane przez kl. 6c i 3f zaprezentowane całej społeczności szkolnej w trzech turach, na każdej po 13- 14 klas jednocześnie) -10.11.2017r. w asyście pocztu sztandarowego, dzięki wspaniałym przedstawieniom z prezentacją multimedialną w tle, uczniowie poznali rys historyczny obchodzonego święta, mieli okazję do wspólnego wykonania hymnu Polski i innych pieśni patriotycznych;

• Przerwy z Pieśnią Patriotyczną-(inicjatywa SU) słuchanie pieśni patriotycznych na korytarzach, podczas przerw międzylekcyjnych w dniu 10.11.2017r.

• Udział w Gdańskiej Paradzie Niepodległości w sobotę-11.11.2017r. pod ufundowanymi przez Radę Rodziców  biało-czerwonymi parasolami z nazwą szkoły.

W dniach 8 i 13 listopada odbył się konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Pierwszaki zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie przerywane muzycznymi akcentami oraz brały udział w multimedialnych konkursach sprawdzających znajomość wierszy J.Tuwima i J.Brzechwy. zdjęcia
Laureaci konkursu:
: Tosia Bill, Danuta Nalepa, Ada Pawelec - Hermanowska, Emilia Rynkun
: Zofia Blecharz, Milena Haponiuk, Weronika Liss, Wiktoria Olszewska
III miejsce
: Maria Chrzanowska, Paweł Danelczyk, Marta Gajdzis, Laura Klinkosz, Magdalena Mularczyk, Natalia Okrój, Dominika Pacuła
Wyróżnienia:
Weronika Filipowicz, Amelia Hope, Kamil Kulesza, Lena Nowak, Zuzia Plata, Kasia Wierzbowska
Zwycięzcom gratulujemy!

Na zamku!
Gdybyście to wy budowali zamek, jak by wyglądał? Uczniowie klasy 3f przenieśli się wehikułem czasu kilkaset lat wstecz. Zapraszam do galerii. J.
Bednarska