Listopad - SP nr 86 w Gdańsku

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2014/2015

Zabawy andrzejkowe w klasie I F i I A i w klasie "0" A

25 listopada w ramach promocji zdrowego odżywiania był "dniem fioletowym" w klasach 0A, 0B i 0C. Dzieci ubrały się tego dnia na fioletowo i przyniosły do szkoły warzywa i owoce w tym kolorze. Tego dnia obchodzony jest również Światowy Dzień Pluszowego Misia - nie zabrakło więc przytulnych maskotek. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny "Mój przyjaciel Miś"

Rozstrzygnięty został Wojewódzki konkurs plastyczny pt. MIŚ BOHATEREM WIELU BAJEK.
W szkolnym etapie konkursu, zorganizowanym przez Świetlicę przy oddziałach
przedszkolnych, wzięło udział 17 prac uczniów z klas 0 i 1.
Przyznano: 1 miejsce - Dawid Danelczyk z kl 0D,
2 miejsce Zofia Kirszling z kl 0H, 3 miejsce Natalia Kluwa z kl 1J oraz 2 wyróżnienia: Nina Wojnicz z kl 0E i Maja Bojko z kl 0D.
Nagrodzone prace wzięły udział w etapie wojewódzkim
na który zgłoszonych było przeszło 200 prac z całego województwa. Mimo braku nagród w etapie wojewódzkim, zwycięzcy szkolnego etapu zostali nagrodzeni, a wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy. Serdecznie dziękuję za udział. Joanna Świercz.

Wszystkie klasy 0 oraz dwie klasy I (D i F) wzięły udział w zajęciach z psem melonem. Dogoterapia przyniosła niezwykłe rezultaty - dzieci obawiające sie psów pozwolily się dotknąć przez Melona i same go głaskały... Zajęcia poszerzyły wiedzę dzieci o  psach, ich budowie, zachowaniach... Opiekunki Melona nauczyły też uczniów przybierać właściwą pozycję obronną - tzw. żółwika. Polecamy te zajęcia:-)

Lwiatką z IF odwiedziły 18.11., Dom Uphagena. Po spotkaniu z dawną mieszczanką stwierdziły, że wszędzie dobrze ale najlepiej w domu:-) Były konkursy, zabawy a nawet słodki poczęstunek...zachęcamy do odwiedzenia tego muzeum. (ews)

Mistrzostwa klas IV - chłopców we dwa ognie usportowione.
Dnia 13.11.2014 w naszej szkole odbyła się kolejna rywalizacja w ramach Dzielnicowego Ośrodka Sportu z lekkiej atletyki. Tym razem uczniowie rywalizowali w grze zespołowej. W turnieju dwóch ogni usportowionych udział wzięli chłopcy z każdej klasy 4. Walka na boisku była zacięta i wyrównana. Najlepszą klasą okazała sie reprezentacja klasy IV F, miejsce 2 zdobyli chłopcy z klasy 4B, na najniższym stopniu podium znaleźli się uczniowie z klasy 4D. Na zakończenie turnieju zawodnicy otrzymali drobne upominki oraz cukierki. Najlepsi zawodnicy otrzymali "powołanie" na zawody między szkolne o Mistrzostwo Miasta Gdańska  w dwóch ogniach usportowionych.
Wyniki:
1 miejsce - IVF, 2 miejsce - IVB, 3 miejsce - IV D, 4 miejsce - IV A
Turniej zorganizowali nauczyciele wf - Michał Jarocki, Piotr Bartczak
. Michał Jarocki

Klasa IF zaprosiła do siebie Panią Stomatolog - Małgorzatę B., która przeprowadziła ciekawą lekcję o higienie jamy ustnej, szczególnie zębów oraz prawidłowym żywieniu... Dobór produktów, po które sięgamy ma ogromny wpływ na kondycję całego naszego organizmu, ważne są też godziny ich spożywania... Odkryliśmy, że posługiwanie się szczoteczką elektryczną wcale nie jest takie proste jak nam się wydawało...
Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych informacji:-) (ews)

Powitanie jesieni i warsztaty chemiczne w klasie IIe

W dniu 7 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Krótkie przedstawienie i prezentację przygotowała klasa Vb pod kierunkiem p. T. Synowieckiej. Występ był wzbogacony wieloma pieśniami odśpiewanymi przez solistów i cały chór przygotowany przez p. M. Iracką. Salę udekorowała p. D. Fic. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za taką oprawę szkolnej uroczystości.

W ramach ogólnopolskiego programu zapobiegającego niedożywieniu wśród dzieci i kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych pt.: "Śniadanie daje moc", klasa IF kolejny raz,  przy pomocy rodziców i wychowawczyni, przygotowała wspaniałą ucztę. Były kolorowe, bogate w witaminy kanapeczki, gorące sandwiche, owocowe szaszłyki, i owocowo- kefirowe koktaile i oczywiście niezbędna do życia woda... Przy tym prezentacja piramidy żywieniowej i przygotowywanie plakatów propagujących zdrowe żywienie każdego dnia:-) Mamy nadzieję, że ta akcja przyniesie pożądane rezultaty i żadne dziecko nie będzie wychodziło do szkoły bez  śniadania. Doświadczenie z balonikiem, który bez napełnienia powietrzem- takim śniadankiem- nie unosi się okazało się dobrym porównaniem z pustym brzuszkiem, przez który człowiek/uczeń nie może prawidłowo funkcjonować. Pamiętajcie by zawsze zjeść rano śniadanie!:-) (ews)