Kwiecień - SP nr 86 w Gdańsku

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2015/2016

Dzień Ziemi.
22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji co roku organizowane są różne spotkania, prelekcje, występy itp. Klasa 2i przygotowała teatrzyk ekologiczny. Każdy z uczniów przekazał bardzo ważną informację. Śmieszne rymowanki - hasła promujące ochronę środowiska szybko wpadały w ucho młodszym koleżankom i kolegom. Wędrowaliśmy z uśmiechem na ustach. Ten rodzaj nauki bardzo przypadł dzieciom do gustu. zdjęcia
J. Bednarska

Wyjątkowy trening Szkolnej Sekcji Biathlonu "Bieg, lepienie pizzy, marsz".
Dnia 21.04.2016 szkolna sekcja biathlonu została zaproszona na warsztaty robienia pizzy do Pizzeri Leone w Gdańsku na ul. Dywizji Wołyńskiej na Orunii Górnej. Grupa piętnastoosobowa wyruszyła wolnym truchtem pokonując dystans ok 3 kilometrów. Uczestnicy warsztatów zostali dobrani parami  do wykonania pizzy według własnej kompozycji. Każdy z małych kucharzy został ubrany w jednorazowy fartuch, czapkę kucharską oraz rękawiczki. Uczestnicy byli pilnowani przez kucharza z pizzerii. Na koniec każdy mógł zjeść swoją pizzę. Do szkoły wszyscy wrócili wolnym marszem.
zdjęcia
Serdeczne podziękowania dla Pizzeri Leone na Orunii Górnej za zaproszenie uczniów z naszej szkoły na warsztaty przygotowywania pizzy
.

Miło nam poinformować, że uczennica kl. VI e, Kinga Zomkowska  zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Rytm i melodia”. Jej wiersz pt. „Muzyka natury” zyskał uznanie jury. Mamy nadzieję, że wam też się spodoba. wiersz, dyplom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

"Wielkie sprzątanie Gdańska _ Południe" w naszej szkole. zdjęcia

W trakcie  festynu z okazji Światowych Dni Ziemi, nasi najmłodsi Wolontariusze wspólnie sprzątali pobliskie tereny. Gdyż każdy Wolontariusz jest wrażliwy na otaczający go świat i lubi pomagać - również przyrodzie:) zdjęcia

Mały Wolontariat wciąż wspiera hospicja poprzez zbiórki funduszy dla najciężej chorych. Tym razem wybraliśmy się do E. Lekclerc na Przymorzu aby obstawić wszystkie kasy i zachęcać kupujących do podzielenia się z osobami potrzebującymi ciągłej opieki zdrowotnej. zdjęcia

W dniu 12.04.2016 r. w naszej szkole odbył się I Wojewódzki Konkurs Kreatywny projektant 2016 - "Zabytki Gdańska z klocków LEGO" pod patronatem Lego Education. Udział wzięło 14 uczestnków. Uczniowie stworzyli przepiękne budowle przestrzenne z klocków LEGO m.in: pomnik Westerplatte, Żuraw, Ratusz Gdański, Złotą Bramę, Trzy Krzyże, Gdańskie Kamieniczki.
Wyniki konkursu:

KREATYWNYMI PROJEKTANTAMI 2016
zostali uczniowie z SP 47 Kalinowski Alan i Karczewski Mateusz,
   I miejce - Marynowski Jędrzej i Mikuliszyn Mikołaj z SP 89
,
   II miejsce - Kapka Laura i Beśka Mikołaj z SP 5
,
   III miejsce - Nowak Filip i Kołodziej Mateusz z SP 86

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.
Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY i dziękujemy za udział  w konkursie.
zdjęcia

Lekcja pokazowa rugby tag dla klas VI SP, która odbyła się w naszej szkole dnia 6 kwietnia 2016r. we współpracy z Lechia Rugby Gdańsk. Pokaz obejmował: 1. gry i zabawy z elementami tag rugby, 2. doskonalenie podań wahlarzem, 3. Fragmenty gry - podania i chwyty, 4. Gra właściwa, 5. Przestrzeganie zasad fair-play, 6. Popularyzacja tag rugby, 7. Propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.
Nasi uczniowie z klasy VI d,e chętnie ćwiczyli, wykazli się dużą sprawnością fizyczną i znajomością techniki i  taktyki gry.
zdjęcia Zajęcia z rugby tag mają wrócić jeszcze w tym miesiącu w formie zajęc poza lekcyjnych dla klas IV-VI SP. Zapraszamy.

Pierwsze zawody biathlonowe uczniów z naszej szkoły. Puchar Województwa Pomorskiego na dystansie sprinterskim i biegu indywidualnym.
Dnia 09.04.2016 uczniowie trenujący w szkolnej sekcji biathlonu wystartowali w pierwszych zawodach biathlonu letniego w Gdyni Karwinach. Wszyscy nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Nasi uczniowie wywalczyli 5 złotych medali, jeden srebrny, oraz kilka miejsc w pierwszej szóstce.
Na wyróżnienie zasługuje bieg Marysi Guschiny z klasy II, która wygrała swoją kategorię trafiając 10 na 10 strzałów. zdjęcia
Gratuluję wszystkim uczniom z naszej szkoły. Zachęcam do dalszych treningów oraz chętnych do rozpoczęcia przygody sportowej trenując biathlon. Zajęcia prowadzone są przy współpracy z Klubem Harpagan Gdańsk oraz Polskiego Związku Biathlonu w ramach programu „I Ty możesz zostać biathlonistą”
. Zajęcia w naszej szkole odbywają się we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.30
Wyniki:

Bieg Sprinterski:

kategoria żak młodszy - dziewczynki: miejsce 1 - Guschina Marysia, miejsce 5 - Micińska Paulina, miejsce 6 - Rogalska Ewelina, miejsce 7 - Micińska Milena
kategoria żak – dziewczynki: 1 miejsce - Alicja Jarocka
kategoria żak – chłopcy: 1 miejsce - Dawid Kostka, 5 miejsce Norbert Cherek, 6 miejsce - Kacper Paczul
Bieg Indywidualny:

kategoria żak młodszy – dziewczynki: 3 miejsce - Maria Guschina, 4 miejsce - Rogalska Ewelina, 7 miejsce - Micińska Paulna, 8 miejsce - Micińska Milena
kategoria żak: 1 miejsce - Alicja Jarocka
kategoria żak - chłopcy: 1 miejsce - Kosta Dawid, 4 miejsce - Cherek Norbert, 5 miejsce - Kacper Paczul