Kwiecień - SP nr 86 w Gdańsku

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kwiecień

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2014/2015

W piątek 24.04.2015 nasza szkoła przyłączyła się, do koordynowanej przez Urząd Miejski w Gdańsku, akcji wiosennego sprzątania. W ten sposób uczniowie uczcili Międzynarodowy Dzień Ziemi (22.04). Była to również ciekawa lekcja życia, bowiem uczestnicy akcji na własnej skórze doświadczyli, jak wiele śmieci znajduje się w naszym otoczeniu. Tylko z terenu przyszkolnego, jedna z klas, zebrała 5 60-litrowych worków (wypełniły je głównie puste butelki i opakowania po słodkich przekąskach). A tyle pojemników na śmieci jest dookoła. Korzystajmy z nich! (zdjęcia) nauczycielka przyrody - Anna Jarocka

Wielki Żonkilowy Korowód, koncerty i dziesiątki wolontariuszy, którzy kwestowali na rzecz pomorskich hospicjów. Te i masę innych atrakcji zorganizowano podczas tegorocznych Pól Nadziei. Zakwitły one  26 kwietnia jak zawsze wspierane przez naszych uczniów, nauczycieli i rodziców. zdjęcia

24 kwietnia 2015r. -  Dzień Żółty w naszej szkole.
Pola Nadziei znów zakwitły w Gdańsku, również w naszej szkole.

W ciągu całego dnia Mały Wolontariat i Caritas przeprowadzali wśród uczniów klas I - VI pokazy, prezentacje multimedialne i filmy promujące potrzebę pomagania innym. Zachęcano do włączenia się w czynny wolontariat, zwłaszcza 26 kwietnia w czasie corocznej akcji Pola Nadziei.
zdjęcia, prezentacja

13 medali reprezentantów z SP 86  w Gdańsku
Reprezentacja naszej szkoły wystartowała w kontrolnych zawodach lekkoatletycznych, rywalizując z uczniami różnych ośrodków rozmieszczonych w kilku innych szkołach w Gdańsku. Na stadionie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej wystartowało 25 uczniów z naszej szkoły oraz ok 150 uczniów z innych szkół.
miejsca medalowe, zdjęcia

Z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia klasy pierwsze obejrzały przedstawienie przygotowane przez klasę I c pt. "Żyj z przyrodą w zgodzie", a także prezentację uświadamiającą uczniom potrzebę ochrony Ziemi. Na zajęciach plastycznych tworzono różne ciekawe i zabawne przedmioty wykorzystując materiały wtórne. Rozstrzygnięto konkurs dla klas pierwszych -  „Odpady segregujemy czysty świat zyskujemy”. 21 kwietnia uczniowie klasy I c wraz ze swoją panią spotkali się z nabliższymi aby pokazać im swoje zdolności teatralne oraz wspólnie wziąć udział w warsztatach ekolgicznych. Na zakończenie wykonali plakaty o tematce ochrony przyrody, które ozdobiły nasze korytarze.

We wtorek klasa Va zorganizowała konferencję prasową z bohaterami lektury "W 80 dni dookoła świata". Pan Filleas Fogg i jego towarzysze byli odpytywani przez dziennikarzy z różnych mediów o niesamowitą podróż dookoła globu. Wszystkich zachwyciła skromna i miła pani Auda, detektyw Fix nie chciał zdradzać tajników dochodzenia, Obieżyświat, jak zwykle, był lojalny wobec swego pana, a dżentelmen z klubu "Reforma" wyjaśnił dokładnie, jak się gra w wista.

Uczniowie z SP 86 w Gdańsku regularnie trenują lekką atletykę. We wtorek 20.04.2015 trening odbył się na profesjonalnej bieżni w SP 12. W czwartek 23.04.2015 uczniowie z naszej szkoły jadą na kontrolne zawody na GOKF. Zajęcia prowadzi nauczyciel Michał Jarocki trener LA.

RAJD NA RATY "PRZYRODA GDAŃSKA" - ETAP II
W minioną sobotę (18.04.2015) grupa 15 uczniów naszej szkoły wzięła udział w kolejnej wędrówce po lasach trójmiejskich. Pogoda ponownie chciała nas wystraszyć, ale wypadało się, zanim dojechaliśmy do Oliwy. Wędrowaliśmy trochę szlakami, trochę ścieżkami leśnymi. W efekcie pokonaliśmy odległość 16km, a różnica wysokości wyniosła ... 400m. Zaskakujący wynik biorąc pod uwagę fakt, że mieszkamy w pasie pobrzeży bałtyckich.
Podsumowując wycieczkę: dotarliśmy do 18 pomników przyrody, zdobyliśmy 54 pkt do odznaki Turysta Przyrodnik i 16 pkt do Odznaki Turystyki Pieszej. 9 maja kolejne wyjście, tym razem Wyspa Sobieszewska. Do zobaczenia na szlaku.
Nauczycielki przyrody - Anna Jarocka, Dorota Kokoszka.

Warsztaty Detektywistyczne
Wszystkie klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach detektywistycznych prowadzonych przez p.Justynę z Wydawnictwa "Zakamarki". W ramach warsztatów literackich dzieci same stały się detektywami rozwiązując przygotowane przez naszego gościa zagadki.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Dziękujemy za warsztaty p.Justyno:))))

Dnia 16.04.2015 reprezentacja klas 4 wystartowała w biegach sztafetowych. Dziewczynki po pierwszej zmianie zajmowały 1 miejsce, w kolejnych zmianach nasze uczennice traciły pozycje. Ostatecznie ukończyły na 14 miejscu. Chłopcy po pierwszej zmianie byli na 3 miejscu, ostatecznie po walce ukończyli na 8  miejscu.
nauczyciele wf: Michał Jarocki, Piotr Bartczak.

Chcieliśmy serdecznie podziękować za okazaną pomoc dla rodzin z Hospicjum Domowego. Przekazaliśmy pomoc materialną i rzeczową trzem rodzinom,  które borykają się z nieuleczalną chorobą i problemami finansowymi. Mamy Michałka i Marcina samotnie opiekują się swoimi dziećmi. Marcin jest chłopcem niewidzącym, dożywianym pozajelitowo, mającym ok. 6 napadów epilepsji dziennie. Z powodu ropnego zapalenia mózgu przeszedł kilkanaście zabiegów operacyjnych. Na zdjęciu w ramce (w galerii) jest mały Marcinek ze swoją siostrą.
Michałek również dożywiany jest przez PEGa , podłączony do tlenu, z przerośniętym serduszkiem, jego stan określono jako terminalny, na tym świecie trzyma go przy życiu ogromna miłość jego mamy i babci.
Odwiedziliśmy również Filipka chłopca (brata naszego ucznia), którego poraził prąd i od tego momentu potrzebuje pomocy Fundacji Hospicyjnej.
Mamy chłopców bardzo wszystkim Państwu dziękują, cieszą się, że są osoby które je wspierają i o nich myślą, że nie są same w świecie przepełnionym ciepieniem i chorbą. Załączamy świąteczne życzenia od mamy Michałka.

Mały człowiek wiele może, zwłaszcza jak jest nas dużo. Nasi Wolontariusze licznie stawili się w Galerii Bałtyckiej aby kwsetować dla podopiecznych Hospicjum im.ks. Dutkiewicza przed świętami Wielkanocnymi. Bardzo dziękujemy p. Iwonce, p. Eli i wszystkim rodzicom za wsparcie inicjatywy Małego Wolontariatu.

Dzieci z klas Ic i Ij zorganizowały kiermasz świąteczny dla rodzin, które są pod opieką Hospicjum. Wykonały piękne palemki, które sprzedawały wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Nasze zdolne pierwszaki wspomagają dzieci, którym w życiu zabrakło tego najważnieszego - ZDROWIA

Ogłaszamy wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego "Moja ulubiona postać z bajki" (edycja I), organizowanego przez świetlicę szkolną. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem! Nadesłano 848 prac z 50 szkół województwa pomorskiego. Jury pod przewodnictwem Pani wicedyrektor Olgi Plichty-Mardzińskiej miało bardzo trudne zadanie. Nagrody dla laureatów zostały częściowo dofinansowane przez Radę Rodziców. Wyniki -  Nagrodzone prace -
Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

11 kwietnia 2015 Klub Turystyki Rodzinnej wziął udział w grze miejskiej „Raz-dwa-trzy w Nowym Porcie wygrasz Ty!”. Planszą do gry stał się Nowy Port - niezwykła dzielnica Gdańska. Uczestnicy zostali wyposażeni w mapę, która wskazywała punkty do których trzeba było dotrzeć, a na miejscu czekało zadanie do rozwiązania. Grupa z naszej szkoły pomyślrozwiązała wszystkie zadania. Na koniec zostały rozlosowane nagrody, a szczęściarzami okazali się wszyscy uczestnicy z naszej szkoły.
opiekun Małgorzata Szatkowska

31 marca w naszej szkole  odbyły się Warsztaty Wielkanocne, na które zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi z klasy IIe. Celem spotkania było tworzenie okazji do poznawania tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.  Dzieci razem z rodzicami wykonały pisanki, zajączki i kurczaczki. Do wykonania pisanek wykorzystaliśmy kolorowe cekiny, a do zajączków i kurczaczków kolorowej wełny. Zajęcia przebiegały w miłej  i przyjaznej atmosferze. Organizator warsztatów Małgorzata Szatkowska

W minioną sobotę, 11.04., dzieci z kl.If  w ramach kola "Aktywny wypoczynek", wzięły udział w pieszym rajdzie z Sobieszewa do Świbna. Idąc tropem wiosny przez las, poszukując bursztynu i podziwiając faunę i florę wyspy uczestnicy pokonali 10 km. Pogoda sprzyjała aktywnemu odpoczynkowi :-) Zachęcamy do takiej formy spędzania czasu z rodzina i nauczycielem. (ews)

W czwartek 09.04. uczniowie kl. If gościły Panią Justynę, która wprowadziła dzieci w świat literatury detektywistycznej dla młodego odbiorcy. Przeczytała fr. "Tajemnicy diamentów", która jest częścią serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" autorstwa M. Widmark i H. Willis. W ramach warsztatów literackich dzieci same stały się detektywami rozwiązując przygotowane przez naszego gościa zagadki. Zajęcia rozbudziły w uczniach potrzebę sięgnięcia po tą lekturę.:-) (ews)

1 kwietnia 2015 r. uczniowie klas szóstych pisali Sprawdzian Zewnętrzny.

AKCJA EKOLOGICZNA "RZEŻUCHA ZA BATERIE"
Przed feriami świątecznymi nauczyciele przyrody zorganizowali akcję wymiany zużytych baterii na rzeżuchę. Kiełkujące rośliny będą niewątpliwą ozdobą wielkanocnego stołu. Dziękujemy wszystkim, którzy w trosce o środowisko, zaangażowali się w tę akcję. Jednocześnie przypominamy, że w dalszym ciągu trwa zbiórka baterii w klasach. Ten zespół, który uzbiera ich najwięcej, będzie walczył o nagrodę.

Ogólnopolskie  Wybory  Książek.
25 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedsięwzięciu organizowanym przez redakcję Biblioteki w Szkole  pod patronatem Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Na podstawie oddanych przez uczniów głosów powstała lista najchętniej czytanych książek oraz tych, które powinny znaleźć się w naszej bibliotece szkolnej. Wyniki głosowania zostały przesłane do redakcji miesięcznika.
Zobacz: wybory klas 1-3
, wybory klas 4-6

 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego