Informacje - SP nr 86 w Gdańsku

Sport > Bieg Łostowicki > III Wiosenny

Kilka porad dotyczących tego jak zacząć biegać.
1. Masz jakiekolwiek wątpliwości czy możesz biegać? Skontaktuj się z lekarzem i zrób badania.

2. Znajdź sobie konkretny cel już na samym początku. Może to być poprawa samopoczucia, chęć schudnięcia czy poprawa kondycji.
3. Akcesoria. Nie musisz mieć specjalnego sprzetu a już na pewno nie na początku swojej biegowej przygody. Wyjątek stanowią buty, które warto precyzyjne dobrać. Niech będą one dla Ciebie dodatkowym bodźcem.
4. Nie zniechęcaj się. Zaciśnij zęby i mimo chwil zwątpienia wytrzymaj. Zacznij od marszobiegów, stopniowo zwiększaj wysiłek.
5. Jedz i pij rozsądnie. Pamiętaj, że podczas biegu tracisz sporo wody. Uzupełnij straty i pij co najmniej 2L wody dziennie.
6. Pamietaj o rozgrzewce. Pozwoli Ci ona przygotować mięśnie do większego wysiłku fizycznego i uniknąć kontuzji. Po skończonym biegu rozciągnij się.
7. Zwróć uwagą na nawierzchnię, po której biegasz. Unikaj ciągłego biegania po asfalcie. Wybiesz się do lasu czy parku.
8. Polub bieganie. Uwierz w siebie. A teraz 3,2,1 start!!! Wyjdź na dwór i zacznij działać. Biegnij po zdrowie, radość, energię. Poczuj, że możesz wszystko. Bądź dumny z siebie.
Do dzieła już za kilka dni spotykamy się na III Wiosennym Biegu Łostowickim, który odbędzie się 3 czerwca.

Już niebawem widzimy się na kolejnym III Wiosennym Biegu Łostowickim. Oj będzie się działo!!!
Mamy nadzieję, że w tym roku wystartuje jeszcze większa liczba biegaczy. Główną ideą naszej imprezy jest popularyzacja wśród dzieci, młodzieży i dorosłych biegania jako najlepszej formy ruchowej a także promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.
Dzięki zróżnicowanym dystansom i kategori
om wiekowym każdy może posmakować rywalizacji i dobrej zabawy.
START: 3 CZERW
CA – godz. 9: 00
MIEJSCE: LAS UJEŚCISKO „KOZACZA GÓRA”
ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Przygotowania do kolejnej - III edycji Wiosennego Biegu Łostowickiego idą pełną parą. Przypominamy - 3 czerwca w lesie w Łostowicach impreza sportowa w ramach akcji "Polska biega", która od kilku już lat łączy całą społeczność szkolną (uczniów-rodziców-nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 86) w wspólnym działaniu na rzecz promocji zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Jak co roku wspierają nas: Rada Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, Rada Rodziców, Straż Miejska (reprezentanci w biegu rodziców) oraz ZUT w Gdańsku. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy do kontaktu ze szkołą lub bezpośrednio z inicjatorem akcji, Panem Michałem Jarockim - n-l wychowania fizycznego. Nadal zbieramy gadżety wykorzystywane w dniu Biegu, jako nagrody dla uczestników. Zachęcamy rodziców do udziału w biegu rodziców. Wszystkie informacje dot. harmonogramu akcji dostępne u wychowawców klas. Zapraszamy.
dodatkowe informacje