Informacje - SP nr 86 w Gdańsku

Dla nauczycieli

Miło jest mi poinformować Państwa o możliwości przystąpienia do modułu, który przygotowaliśmy dla nauczycieli szkół projektowych.
Debaty Oksfordzkie (działające w ramach SKE, czyli Szkolnych Kół Europejskich dla klas VII, oddziałów gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych)

Jak to działa?

1. Organizujemy 12-godzinne szkolenie dla nauczycieli zainteresowanych. Szkolenie zawierać będzie:

- omówienie zasad debatowania (role mówców, marszałka i sekretarza)
- zasady oceniania debat (wskazówki dla sędziów i eksperta)
- konstruowanie tez
- budowanie drużyny, zasady pracy nad tezą (tworzenie spójnej lini argumentacyjnej, wspólpraca między mówcami)
- aspekty etyczne związane z przygotowaniem debaty oksfordzkiej
- zasady organizacji debat i turniejów
- przygotowanie drużyny do udziału w turnieju
- przeprowadzenie i omówienie debaty
- sędziowanie debaty, przygotowanie informacji zwrotnej
2. Przeszkoleni nauczyciele realizują 10-12 godzinny program zajęć z uczniami w szkołach.
3. Nauczyciel oprócz wynagrodzenia otrzyma niezbędne materiały do prowadzenia Koła.
4. Raz w miesiącu odbywać się będą Turnieje Debat w szkołach.

W związku z powyższym zapraszamy chętnych nauczycieli na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 19 grudnia, o godzinie 16:00 w siedzibie Stowarzyszenia Morena, ul. Jaśkowa Dolina 7, sala konferencyjna na parterze.

Mateusz Wiśniewski
Konsultant, Koordynator SKE
Punkt Informacji Europejskiej
Europe Direct - Gdańsk

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
zaprasza nauczycieli, pedagogów, psychologów i wszystkich zainteresowanych tematem na bezpłatną XIV sesję metodyczną pt.
NAUCZYCIEL PRZEWODNIKIEM UCZNIA PO ŚWIECIE WARTOŚCI,
która odbędzie się 8 marca 2017 r. (Gdańsk, al. Hallera 14)

Program sesji - zobacz

Szanowni Państwo,
uroczystość podsumowująca II edycję projektu Kreatywna Pedagogika
odbędzie się 3 czerwca 2016 r. w Aditorium Primum im.O.Narkiewicza w Atheneum Gedanense Novum przy al. Zwycięstwa 41/42 w godz.14:00-16:00.
program