Grudzień - SP nr 86 w Gdańsku

Idź do spisu treści

Menu główne:

Grudzień

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2015/2016

Misie pomagają.
W Światowy Dzień Pluszowego Misia odbyła się licytacja misiów, które własnoręcznie wykonali nasi uczniowie wraz z rodzicami. Dochód ze sprzedaży przeznaczony był dla malutkiej, bardzo chorej Ani, która każdego dnia walczy o swoje życie. Jesteśmy z nią i jej rodziną całym sercem.
zdjęcia
Dziękujemy wszystkim dobrym ludziom, którzy włączyli się w tą akcję!!!

Mikołaje w naszej szkole przygotowały paczuszki dla dzieci z Hospcjum, dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję w ten przedświąteczny czas.
Klasy 0 z p.Olą, p.Donatą, p.Basią i p.Agnieszką obdarowały Antosię lat 4 i jej brata Jasia. Antosia urodziła się z niebijącym serduszkiem, dożywiana jest pozajelitowo, oddycha wspomagana sprzętem medycznym.
Ia z p.Krysią przygotowała paczuszki dla Denisa lat 8. Chłopczyk z guzem mózgu, po operacjach, chemioterapii, obecnie w okresie remisji choroby.
Ic z p.Asią, IIf z p.Ewą oraz IId z p.Marzeną przygotowały paczki dla 14 - letniej Agnieszki urodzonej z wielowodziem. Nie chodzi, nie mówi, karmiona przez PEG-a. To bardzo mądra dziewczynka, mimo swojej choroby robi niesamowite postępy.
IIb z p.Agnieszką przygotowała prezenty dla Nikodema lat 4, chłopczyk z zespołem wad wrodzonych.
IIc z p.Martą obdarowała Maję i jej rodzeństwo. Dziewczynka urodzona z niedorozwojem móźdżku, małogłowiem, mózgowym porażeniem dziecięcym.
IIg z p.Elą, IIj z p.Iwoną, IIe z p.Magdą i I z p. Alą przygotowała paczki dla Michałka i Marcina. Chłopcy urodzili się z porażeniem mózgowym, obaj dożywiani są przez PEG-a. Stan Michałka jest bardzo ciężki i niestabilny. Marcin nie widzi, kilka razy dziennie przechodzi napady padaczki. Chłopców wychowują samotne mamy.
IIIe z p.Gosią i IIId z p.Stasią przgotowały paczki dla roczengo Jasia, który urodził się z dziurką w przełyku, przeszedł szereg operacji, dożywiany jest pozajelitowo. W Hospicjum nazywany jest Małym Księciem.
zdjęcia

WSPÓŁPRACA Z PRZEDSZKOLEM „MAŁY SKARB”
„Idą pierwszaki, dawne maluchy, jeden w drugiego to same zuchy!”… tak niedawno recytowały z przejęciem na Ślubowaniu. Teraz to naprawdę prawdziwi uczniowie. Niejedno już umieją! Potrafią też dobrze współpracować i dzielić się swoimi umiejętnościami.
16.12.2015 w ramach współpracy między naszą szkołą a przedszkolem „Mały Skarb” uczniowie kl. I m (filia – ul. Świętokrzyska) gościli u siebie grupę najstarszych przedszkolaków.  
Na powitanie pierwszaki zaśpiewały piosenkę i opowiedziały o swoich codziennych  szkolnych zajęciach. Następnie  dzieci  dobrały się  w  zespoły, w których przedszkolaki pod okiem starszych  koleżanek i kolegów  wykonywały łańcuchy. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem i cierpliwością instruowali i pomagali sklejać kolorowe paseczki. Po połączeniu wszystkich fragmentów, ozdoba była tak długa, że nie mieściła się w sali! Dzieci rozpoczęły więc wędrówkę z łańcuchem.  Dzięki temu przedszkolaki  zwiedziły pozostałe szkolne pomieszczenia.
Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i wspólnym kolędowaniem, a łańcuch został podzielony na dwie części, którymi dzieci ozdobią swoje sale.
zdjęcia
Kolejnym etapem współpracy będzie wiosenne spotkanie w przedszkolu. Pierwszaki już nie mogą się doczekać! (tekst i zdjęcia: I. Kovaćs)

27 października w naszej szkole odbyl się  Konkurs Synapsik (pod patronatem MEN), kokrdynator szkolny- Ewa Wosińska- Stelter. Najlepsze wyniki w naszej szkole: Amelia Rosińska- 95%, Oliwer Kuliszko- 94,17%, Tymoteusz Skierka- 93,33%, Powyżej 90% byli: Narowska Maria- 91,67, Bretes Marta- 91,67%, Wyganowska Julia- 90,83%, Barra Emilia- 90%.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
wyniki zbiorcze (ews)

Dnia 11 grudnia 2015 roku uczennice klas szóstych Milena Hiller, Beata Laskowska, Liwia Blandzi, Łucja Rosińska, Kinga Wyciszkiewicz i Kamila Stefaniak zajęły III miejsce w „V WOJEWÓDZKIM KONKURSIE GRY NA FLECIE PROSTYM „GRAJMY PANU” – fletowe kolędowanie” zorganizowanym przez  III Społeczną Szkołę Podstawową STO  w Gdańsku. Podczas prezentacji konkursowej nasze uczennice wykonały trzy kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”,  „Jezusek czuwa” i  „Z narodzenia Pana” w opracowaniu dwugłosowym z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. zdjęcia  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 5 grudnia w gdyńskiej YMCE odbył się IV świąteczny turniej sztuk walk DRAGONS ARENA. Do turnieju zarejestrowały się 94 osoby trenujące /karate, taekwondo, wushu, kungfu, kickboxing/  w wieku od 6 do 15 lat z naszego klubu wystartowało 14 osób... pełna relacja i zdjęcia

Dnia 9.12.2015r. uczniowie klas III bawili się na nietypowej imprezie na basenie MOSiR. Mikołajkowe Wyścigi Pływackie na Wesoło zostały zorganizowane przez nauczycieli pływania p. Michała Jarockiego i p. Katarzynę Pawlicką. Uczniowie uczestniczyli w różnych zabawach ruchowych w wodzie, a zmagali się m. in. pływaniem z piłką, holowaniem mikołaja na materacu do brzegu, nurkowaniem, budowaniem z wyłowionych klocków LEGO świątecznej choinki czy grą w wodną piłkę ręczną. Zabawa była przednia. Super atmosfera i uśmiech na twarzach dzieci był najlepszą nagrodą dla organizatorów. Było Mikołajkowo i sportowo. Każdy uczestnik został obdarowany słodkim upominkiem i pamiątkowym dyplomem dla klasy. Na pewno powtórzymy taką formę imprezy jeszcze nie jeden raz. zdjęcia 1, zdjęcia 2. Do usłyszenia i zobaczenia z kolejną turą już niebawem 16.12.2015.

Mikołajki Korekcyjne. W dniach 4 ,7 i 8 grudnia  w grupach prowadzonych przez panią Teresę Sworobowicz odbyły się Mikołajki Korekcyjne. Były to zajęcia przeprowadzone w formie zabawowej, w których wykorzystano rekwizyty nieodłącznie związane ze zbliżającymi się Świętami. Dzieci bardzo cieszył korekcyjny berek z dzwoneczkiem oraz zabawy ze "śnieżkami", które dzieci wykonały stopami z papieru. Wiele radości sprawił również zaprzęg ciągnięty przez "renifery". Radości i śmiechom nie było końca...ho,ho,ho... zdjęcia

5.12.2015 r. (sobota) kilku uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Wojewódzkim konkursie recytatorskim o tematyce świątecznej - Mateusz Banasik z kl.II f zdobył wyróżnienie. Gratulujemy, konkurencja była bardzo duża:-) Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniały występ i życzymy dalszych sukcesów. (ews)

W przedświątecznej gonitwie dziś nadszedł czas na zatrzymanie się i refleksję nad ludzkim życiem i zdrowiem. W tym szczególnym okresie nasi Wolontariusze przypominali klientom Galerii Bałtyckiej, że Hospicjum to też życie i wspieranie drugiego człowieka jest najważnejszym przesłaniem nadchodzących świąt. zdjęcia
Jesteśmy tu po to by okres przed
świąteczny był czymś więcej... niż kupowaniem. MAŁY WOLONTARIAT - lubię pomagać:)

 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego