Grudzień - SP nr 86 w Gdańsku

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2014/2015

W dniu spotkań z rodzicami zespół przyrodników zorganizował Kiermasz Świąteczny. Znalazły się na nim przepiękne żywe stroiki. Przygotowane one zostały przez uczniów klas IV-VI pod czujnym okiem nauczycieli plastyki i przyrody. Dochód uzyskany ze sprzedaży stroików zostanie przeznaczony na zakup nowych kwietników do klas oraz nagród na szkolny konkurs wiedzy o Morzy Bałtyckim (przewidziany na III-IV.2015).

Przedstawienie: "Cicha noc, święta noc" w grupie "0"A.

SZLACHETNA PACZKA już przekazana rodzinie wybranej przez naszą szkołę. 2 rozkładane fotele z funkcją do spania, regał na książki, ubrania, talony, produkty spożywcze, chemiczne i dużo słodyczy, to wszystko co znalazło się w paczce pomoże radośniej spędzić Święta Bożego Narodzenia rodzinie pani Agnieszki. Wszystkim darczyńcom: rodzicom, uczniom i gronu pedagogicznemu w imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy.

• Kilka słów od wolontariusza opiekującego się rodziną

• Podziękowanie za udział w projekcie "SZLACHETNA PACZKA"

Konkurs recytatorski  „W zimowo – świątecznym nastroju”
Za oknem aura jesienna, zima tylko w kalendarzu... dlatego uczniowie klas 2. i 3. recytacją wierszy starali się wyczarować nastrój świąteczny.
15 grudnia 19 uczniów z klas trzecich wzięło udział w  konkursie międzyklasowym, a 25 uczniów z klas drugich rywalizowało o zwycięstwo 18 grudnia. Lista laureatów

13 grudnia 2014r odbył się w gdyńskiej YMCA turniej mikołajkowy wschodnich sztuk walk DRAGONS ARENA. W zawodach brały udział kluby z całego trójmiasta reprezentujące style kung-fu, karate i kick-boxingu. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów którzy najpierw podchodzili do kolejnego egzaminu na stopnie szkoleniowe w kick-boxingu, a następnie rywalizowali między sobą na torze sprawnościowym z elementami KB dla dzieci do lat 12. Najwyższe miejsca z naszej szkoły zajedli: Jakub Sobierajski II m-ce w kategorii dzieci 7-8 lat i Adrian Jackowiak III m-ce w kategorii wiekowej 11-12 lat. Każdy uczestnik zawodów otrzymał dyplom, drobne upominki świąteczne, a dla najlepszych medale.
Gratulujemy i życzymy sukcesów.

SZKOLNY DZIEŃ DOBROCZYNNOŚCI – 5 grudnia
Czyń dobro każdego dnia, to nie tylko hasło tegorocznego Dnia Dobroczynności, ale zachęta do niesienia pomocy potrzebującym w każdym czasie. W tym dniu uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zabawie terenowej oraz licytacji maskotek.  Podczas zabawy terenowej: “
Szukamy świętego Mikołaja”, którą przygotował pan M. Jarocki, uczestnicy rozwiązali hasło: “I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”.  Licytacja  maskotek przygotowanych przez nauczycieli, którą poprowadziła pani T. Synowiecka była czasem świetnej, wspólnej zabawy. Pozyskane środki pieniężne podczas licytacji oraz słodycze przyniesione przez uczniów zasiliły Szlachetną Paczkę. Wszystkim uczestnikom tej dobroczynnej akcji serdecznie dziękujemy.

Dnia 9 grudnia na ERGO ARENIE w Gdańsku odbyły się już po raz trzeci Mikołajkowe Otwarte Mistrzostwa Gdańska w tag rugby dla klas IV-VI SP. Poziom zawodów jest coraz wyższy i coraz więcej szkół bieże udział w turniejach i zawodach tag rugby, rywalizując o tytuł Mistrza Gdańska. Nasza Szkoła startowała w tym turnieju już po raz trzeci, ale tym razem, po zaciętej walce udało nam się wywalczyć jedynie IV m-ce. (Dwa lata temu zajęliśmy pierwsze m-ce, a rok temu drugie). Skład naszego zespołu: M. Czaiński, M. Klusek, P. Burek, J. Iwanicki, K. Pawski, S. Rydlewski, Ł. Brakowski, K. Bartczak, D. Jędrzejewski. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Ania Jaroszyńska i Antonio Waszczuk  z klasy VI a w finale Wojewódzkiego Konkursu Mitologicznego " Z mitologią za pan brat"

8.12. klasa IF tradycyjnie wypiekała pierniki na klasową wigilię. Aromatyczny zapach rozchodzący się po szkole przypominał wszystkim o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. - Tego dnia odwiedziło nas wielu gości zwabionych korzennym aromatem:-) (ews)

25 listopada 2014 r. obchodziliśmy Dzień Misia w grupach przedszkolnych. W tym dniu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, a zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie, otrzymały dyplom uczestnika i słodki upominek. W konkursie plastycznym: „Mój przyjaciel Miś” udział wzięły dzieci z klas: „0”A, „0”B, „0” C, „0”E, „0” F, „0” G, „0” J.
Spośród 50 prac jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: JAKUB SKIBIŃSKI (0 F), II miejsce: ALICJA SKOWROŃSKA (0 A), III miejsce: MATEUSZ SOPYŁO (0 C)
Wyróżnienia otrzymali:
OLAF ŁUKOWICZ (0 B), KLAUDIA POPIEL (0 J), MICHAŁ GŁOWACKI (0 C), STEFANIA ŁUKASZEWICZ (0 J), DOMINIKA MALEK (0 A), MARTYNA LEWANDOWSKA (0 J), ZUZIA JANK (0 G), SANDRA ŁOBOCKA (0 E)

Spotkanie z Mikołajem. 5 grudnia dzieci podczas zajęć szkolnych odwiedził długo wyczekiwany gość. Było dużo radości i oczywiście upominki.

Wyniki konkursu plastycznego klas IV-VI SP z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

4.12.2014 r. lwiątka z kl.IF i ID zawędrowały aż do Gdyni, na cudowny muzical pt."Shrek". To była prawdziwa uczta kulturalna - coś dla ucha i oka. Wspaniała scenografia i efekty specjalne zrobiły na młodych lwiątkach ogromne wrażenie. Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia Teatru Muzycznego:-) (ews)