Gimnastyka korekcyjna - SP nr 86 w Gdańsku

Gimnastyka korekcyjna

Sport

Gimnastyka korekcyjna to specjalistyczne zajęcia ruchowe dla dzieci z wadami postawy. Kwalifikacji dzieci, które wymagają postępowania korekcyjnego dokonuje lekarz. Na podstawie skierowań dzieci są przyjmowane na zajęcia, podczas których nauczyciele stosują dużą indywidualizację ćwiczeń. Zalecają ćwiczenia korygujące postawę ciała ale również ćwiczenia ogólnorozwojowe, prowadzą również zabawy ruchowe z elementami korekcji. Bardzo ważny jest systematyczny udział uczniów w zajęciach korekcyjnych oraz codzienne wykonywanie ćwiczeń w domu. Tylko systematyczna praca może zapewnić poprawę postawy, a tym samym sprzyjać zachowaniu zdrowia i doskonaleniu sprawności fizycznej. W celu ułatwienia pracy z dzieckiem w domu przygotowałam zestawy ćwiczeń korekcyjnych dla najczęściej występujących wad postawy.

mgr Teresa Sworobowicz

Domowe ćwiczenia korekcyjne dla dzieci - zobacz

W ubiegłym tygodniu odbyły się ciekawe zajęcia gimnastyki z wykorzystaniem balonów pod hasłem ćwiczenia korekcyjne wcale nie muszą być nudne. Oto krótka fotorelacja z zajęć zobacz. Zajęcia były prowadzone przez panią T. Sworobowicz i K. Mioduszewską.

Mikołajki Korekcyjne. W dniach 4 ,7 i 8 grudnia  w grupach prowadzonych przez panią Teresę Sworobowicz odbyły się Mikołajki Korekcyjne. Były to zajęcia przeprowadzone w formie zabawowej, w których wykorzystano rekwizyty nieodłącznie związane ze zbliżającymi się Świętami. Dzieci bardzo cieszył korekcyjny berek z dzwoneczkiem oraz zabawy ze "śnieżkami", które dzieci wykonały stopami z papieru. Wiele radości sprawił również zaprzęg ciągnięty przez "renifery". Radości i śmiechom nie było końca...ho,ho,ho... zdjęcia

Korekcyjne Zabawy z Babą Jagą
30 października 2015 w oddziale przy ul. Wielkopolskiej 20 w ramach zajęć Gimnastyki Korekcyjnej pani Teresa Sworobowicz  przygotowała dla dzieci zabawy z Babą Jagą. Były dynie, duszki i inne stworki. Dzieci poprzez zabawy i ekspresję ruchów mogły odreagował cały tydzień nauki w ławkach a jednocześnie wyrabiały nawyk prawidłowej postawy i wzmacniały mięśnie przykręgosłupowe. Były między innymi:
- berek z Babą Jagą – w roli głównej – Pani Teresa,
- ćwiczenia wzmacniające i oddechowe z duszkami,
- korekcyjna „Raz, dwa, trzy… baba Jaga patrzy!”
- zbijak dynią.
Zajęcia przeprowadzone zostały przez panią Teresę Sworobowicz i panią Katarzynę Mioduszewską.