Czerwiec - SP nr 86 w Gdańsku

Archiwum wydarzeń > Rok szkolny 2016/2017

W dniach 13-14.06.2017 klasy Va i Ve pojechały na wycieczkę do Szadowa (okolice Kwidzyna). Uczniowie w trakcie dwóch dni zdobywali umiejętność współpracy w grupie, rozwijali kreatywne myślenie, brali udział w rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
wychowawcy - Anna Jarocka i Joanna Świercz

Młodzi klubowicze PKO Harpagan oraz uczniowie SP 86 w Gdańsku trenują do najważniejszej imprezy na orientację w Polsce dla dzieci. Puchar Najmłodszych odbędzie się w Warszawie w dniach 16-18.06. Powodzenia. zdjęcia

Klasy III A i III C wraz z opiekunami uczestniczyły w trzydniowej Zielonej Szkole w Nowęcinie koło Łeby. Pogoda i humor dopisały. Zabaw i zajęć mnóstwo. zdjęcia

Jak nie czytam, jak czytam.
1 czerwca w naszej szkole to nie tylko obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka, ale również udział  w akcji bicia rekordu czytania w jednym momencie. Już po raz drugi nasza szkoła włączyła się w akcję organizowaną przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Przed godziną 10-tą uczniowie, którzy nie brali w tym czasie udziału w festynie i Biegu Łostowickim, wraz z opiekunami zebrali się w wyznaczonych miejscach. Jedna grupa (107 osób) spotkała się w świetlicy filii szkoły przy ul. Świętokrzyskiej (zdjęcia), gdzie oczekiwanie na wybicie godziny 10:00  upłynęło im na słuchaniu głośnego czytania książki „Król Lew”, natomiast druga grupa razem z nauczycielami (302 osoby) czytała w sali gimnastycznej przy ul. Wielkopolskiej (zdjęcia). Wspólne czytanie stało się okazją do wymiany opinii na temat ciekawych książek – tych, po które warto sięgnąć w czasie wakacji.

1 czerwca br. w Nowym Ratuszu zorganizowana została XVII Dziecięca Sesja Rady Miasta. Certyfikat radnego otrzymał z naszej szkoły ucz.kl.VI d Tadeusz Węsierski. Obradom przewodniczył p. Bogdan Oleszek. Uczniowie poznawali procedurę tworzenia i uchwalania uchwał. Pracowali w 4 komisjach, Tadeusz w komisji ds. placów zabaw, boisk i parków. Po prezentacji przygotowanych projektów uchwał odbyło się głosowanie. Wszystkich radnych- uczniów łączył wspólny cel- dobro publiczne i odpowiedzialność za funkcjonowanie Gdańska. Na tym właśnie polega patriotyzm. Na zakończenie sesji przewodniczący Rady Miasta Gdańska złożył życzenia młodzieży i pogratulował wysokiej kultury politycznej. Uczniowie otrzymali też upominki. B.Andrzejak      (zdjęcia - D. Paszliński/gdansk.pl)

1.06.2017 odbyła się XIII edycja miejskiego konkursu "Uwaga Gdańsk - orientuj się!". Rywalizacja polegała na odnalezieniu (na czas) w terenie 11 punktów z zadaniami oraz rozwiązanie testu z przepisów o ruchu drogowym. Była to szczęśliwa edycja, bowiem reprezentujące naszą szkołę zespoły zdobyły I i II miejsce. Gratulacje!!! zdjęcia
Drużyna 1: Agnieszka Krzyżanowska, Olga Cimińska, Paweł Gorzałczyński, Piotr Lipowski, Iga Witkowska pod opieką Anny Jarockiej
Drużyna 2: Norbert Cherek, Alicja Jarocka, Kamil Niedźwiedzki, Cezary Marcinkiewicz, Marcin Meller pod opieką Doroty Kokoszki