Wydarzenia - SP nr 86 w Gdańsku

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wydarzenia

Biblioteka
 2018/2019

 
 

Meandry w bibliotece - po raz kolejny gościem biblioteki szkolnej była p. Marta Mital z gdańskiego wydawnictwa Meandry. W dniach 8-10 stycznia uczniowie klas VI uczestniczyli w zajęciach przygotowanych na podstawie interaktywnej książki Powstanie Warszawskie: pierwsze dni (zdjęcia), a ze Złotymi czasami piratów zapoznali się uczniowie klas III (zdjęcia).

Powstanie Warszawskie: pierwsze dni, to wiele wątków i opowieści w jednej książce. Każda z historii wydarzyła się naprawdę. Czytelnik, podejmując decyzje, sam tworzy fabułę i jednocześnie dowiaduje się, jak wyglądały pierwsze dni Powstania Warszawskiego.”


Cieszymy się, że książki zaprezentowane uczniom przypadły im do gustu – w bibliotece powstała lista kolejkowa na wypożyczenie poszczególnych tytułów.
Pod koniec stycznia z kolejną interaktywną książką spotkają się ósmoklasiści.

    Obchody 100 lat Niepodległej już za nami. 15 i 16 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie wszystkich konkursów przygotowanych i przeprowadzonych przez bibliotekę szkolną w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. (wyniki)
    W filii przy ul. Świętokrzyskiej (klasy II), przy ul. Dulin’a ( klasy I) i w Szkole przy ul. Wielkopolskiej uczniowie z rąk Pani wicedyrektor odebrali dyplomy i nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców. Podczas uroczystości wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie mogli obejrzeć krótką lekcję historii - inscenizację przybliżającą okoliczności odzyskania po 123 latach niepodległości, w której udział wzięli uczniowie klasy 6B, 7A, 7C i 8E. (zdjęcia)
    Wystawę nagrodzonych prac, która znajduje się na holu przy bibliotece, można oglądać do końca listopada. (zdjęcia). Pokazane są najlepsze prace wyłonione w konkursach:
- literackim – „Wiersz o Polsce” (zdjęcia),
- plastycznym – „Portret Józefa Piłsudskiego” (zdjęcia),
- na lapbook – „Odzyskanie niepodległości”.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczniom bardzo dziękujemy za udział
.

29 października br. uczestnicy Wielkiego Maratonu Czytelniczego wzięli udział w warsztatach pt. Bo góry są, które poprowadził przedstawiciel Wydawnictwa Na szczyt. Prowadzący w ciekawy i przystępny sposób przedstawił historię polskiego himalaizmu oraz przybliżył osiągnięcia Wandy Rutkiewicz i Jerzego Kukuczki. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć podstawowy sprzęt himalaisty oraz porównać go z tym, który używany był w latach ’80. ubiegłego wieku.
W trakcie spotkania w promocyjnych cenach można było kupić książki, takie jak: Zdobyć koronę, która była 2. lekturą Maratonu kl. IV - VI czy Pięć skarbów pod wielkim śniegiem: opowieść o Wandzie Rutkiewicz, Jaśnie Pan Pichon: rzecz o Fryderyku Chopinie, Dziennik podróży (dziennik do relacjonowania swoich wypraw). (zdjęcia)

UWAGA, konkursy z okazji "100 lat Niepodległej" - zobacz szczegóły

24 września pierwszaki uroczyście powitały w  swojej szkole Gang Słodziaków. Okazją do spotkania i zaproszenia bohaterów książki Renaty Piątkowskiej jest obchodzony 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. zdjęcia

Redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” serdecznie dziękuje za udział Państwa placówki w III edycji akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. dyplom

 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego